Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Grota Neptuna Sardynia. Zwiedzanie Groty Neptuna od A do Z.

20/07/2023
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Grota Neptuna na Sardynii, nazywana także Jaskinią Neptura to unikalne, stworzone przez naturę miejsce, które należy do największych atrakcji Sardynii. Jeśli tak jak ja uwielbiasz “Piratów z Karaibów”, to jest to miejsce must see! Zwiedzanie Groty Neptuna zajmuje niewiele czasu, także tego samego dnia możesz skorzystać z pięknych plaż w okolicy lub rejsów.

Grota Neptuna bilety

Wejście do jaskini jest biletowane. Bilety do Groty Neptuna kupisz na miejscu lub online. W wysokim sezonie warto zarezerwować wejście online, ponieważ wejście odbywa się w grupach z przewodnikiem, o konkretnych porach. Bilet należy kupić na miejscu (nawet po rezerwacji wejścia online), lub skorzystać z karty Alghero Ticket, która uprawnia do wejścia mi. do Groty Neptuna. 

Bilety na miejscu kupujemy przy wejściu do jaskini, czyli na dole. Płatność tylko gotówką, to bardzo ważne - niestety niektórzy turyści zostali odprawieni z kwitkiem po odstaniu w kolejce (!), ponieważ nie mieli gotówki. Bankomat znajduje się przy parkingach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę wcześniej.

Grota Neptuna bilety cena: 14 euro bilet normalny

Grota Neptuna dojazd

Jak przystało na top atrakcję Sardynii, do Jaskini Neptuna można dojechać na kilka sposobów. Zasadniczo mamy do wyboru dwie opcje: lądem lub morzem. Każda z nich dostarcza zupełnie innych wrażeń

Wybraliśmy drogę lądową. Rejsy po morzu nie służą mi za dobrze i nie byłaby to przyjemna dla mnie wycieczka. Trasa morska polega jedynie na dopłynięciu do wejścia do jaskini. Droga lądowa to możliwość zejścia po klifie, z samej góry Capo Caccia aż do poziomu morza. Daje nam to większe wyobrażenie o tym, co może skrywać jeszcze ta potężna skała! Schodzimy wyżłobionymi w klifie schodami i szlakiem, który jest prostszy niż wygląda. Po kilkunastu minutach byliśmy już na samym dole. Niezwykle przyjemna trasa, z absolutnie przepięknymi widokami. Powrót na górę odbywa się tym samym szlakiem.

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Dojazd Autobusem 

Do Jaskini Neptuna dojedziesz autobusem komunikacji miejskiej np. z Alghero. Czas przejazdu to około 50 minut, a koszt biletu 2,5 euro. Połączenia możesz sprawdzić np. wyznaczając trasę na google maps, a następnie potwierdź godziny odjazdów na oficjalnej stronie lub na przystanku już na miejscu.

Transport własny 

Najwygodniej będzie dojechać własnym transportem. Dojechaliśmy wynajętym skuterem, ale nie polecam tego w szczycie sezonu i przy dużym natężeniu ruchu na drogach. W poście z informacjami praktycznymi pisałam o cenach wynajmu skutera i samochodów.

Przy wejściu na szlak znajduje się parking, na którym można zaparkować. Jest dość niewielki, także możesz zauważyć, że samochody będą stały już na trasie. Poruszając się skuterem lub motocyklem, bez problemu znajdziesz miejsce na parkingu, nawet w sezonie letnim.

TIP: Pamiętaj o ubezpieczeniu. To jedyna rzecz, z której nikt nie chciałby korzystać w podróży, i jedyna którą tę podróż może uratować. Oprócz karty EKUZ, wykupuję prywatne ubezpieczenie za kilkadziesiąt zł i podróżuję bez stresu. Sprawdź najlepsze opcje dla siebie i bliskich, a także ubezpieczenie kaucji przy wynajmie samochodu w podróży.

Rejs Grota Neptuna

Opcja dla osób chcących połączyć kilka atrakcji, za jednym razem. Możesz wybrać się w rejs do Groty Neptuna. Miejsce, z którego odbywają się rejsy znajduje się niedaleko samej jaskini. Tuż przez wzniosem na Capo Caccia, zobaczysz drogowskaz, który pokieruje Cię do portu. Tutaj również należy dojechać autobusem lub własnym transportem. Miejsce z którego odbywają się rejsy znajduje się przy plaży Cala Dragunara. Rejsy odbywają się także bezpośrednio z portu w Alghero.

Wycieczka zorganizowana 

Masz ochotę na więcej? Wybierz wycieczki zorganizowane z możliwością zobaczenia innych grot, zatok, plażowania lub pływania w krystalicznej wodzie. Wycieczki możesz kupić lokalnie, na miejscu w agencjach turystycznych czy w portach, zobaczysz stanowiska oferujące takie wycieczki. Możesz też kupić je online przejrzeć, sprawdzić ceny, zarezerwować na konkretny termin jeszcze przed wyjazdem.

Grota Neptuna zwiedzanie

Zwiedzanie Groty Neptuna odzywa się wyłącznie z przewodnikiem. Nie ma możliwości wejścia do jaskini samodzielnie. Zwiedzanie odbywa się o konkretnych porach. Grupa z przewodnikiem rusza o każdej pełnej godzinie, od 9-19 włącznie, codziennie w sezonie letnim. Na oficjalnej stronie możesz potwierdzić te informacje przed wyjazdem. Warto wiedzieć, że jaskinia nie jest dostępna w czasie wysokiego poziomu wody, kiedy morze jest niespokojne.

Zwiedzanie Groty Neptuna w praktyce

Jak wygląda zwiedzanie Groty Neptuna w praktyce? Po zejściu na dół z Capo Caccia, ustawiamy się w kolejce do kasy biletowej. Warto być tutaj około 30-40 minut przed pełną godziną, aby trafić idealnie w najbliższą grupę zwiedzających. Po zakupie biletu w kasie (lub okazaniu karty Alghero Ticket), ustawiamy się za kasą i oczekujemy na przewodnika. O pełnej godzinie przewodnik rozpoczyna oprowadzać grupę po jaskini.

Przewodnik oprowadza w języku angielskim oraz włoskim jednocześnie. Najpierw opowiada w języku włoskim, a następnie to samo powtarza po angielsku. Nawet jeśli nie posługujesz się płynnie tymi językami, to samo oglądanie wnętrza jaskini jest warte tej wycieczki!

PS. Możesz zarezerwować atrakcje, muzea, bilety na autobusy turystyczne hop on-off, bilety wstępu, rejsy, wycieczki z przewodnikiem i wiele więcej na tej stronie online. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na miejscu i nic Cię nie ominie. Miłego wybierania!

Grota Neptuna jest dostępna jedynie w niewielkiej części dla turystów, ale to co zobaczysz będzie jedną z piękniejszych rzeczy stworzonych przez naturę. Zwiedzanie zajmuje około 30 minut, a wnętrza są na tyle przestronne i wysokie, że nie mamy poczucia przebywania w jaskini. Wnętrze jest potężne. 

.

Wewnątrz groty można poczuć się jak w równoległym świecie. Poruszając się między skalnymi formacjami, schodami, korytarzami, komnatami a także jeziorami, czułam się jak w skalnym mieście, jak w morskim pałacu! Wewnątrz jaskini znajdują się jeziora, czego kompletnie się nie spodziewałam. Grota Neptuna na Sardynii zrobiła na mnie nieporównywalne do niczego innego wrażenie, biorąc pod uwagę, że wszystko co tam zobaczysz stworzyła natura.  Na Sardynii znajduje się wiele jaskiń i cudownych miejsc, ale Grota Neptuna jest tą najpiękniejszą z nich!

Polecane posty:

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Komentarze:

  1. Dziękuję! Jutro lecę do Alghero i ten wpis był dla mnie bardzo pomocny. Grota Neptuna na pewno jest warta uwagi. Jeżeli czas na zegarku pozwoli, to w 4 dni chcemy zwiedzić całą północną część wyspy :). Jeszcze raz dzięki - będę śledził bloga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, weekendowe wydarzenia.
.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności