Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaUBEZPIECZ WYJAZD

Jak dodać preset do Lightroom na telefon? Instrukcja w kilku krokach, jak odmienić swoje zdjęcia!

zamieszkali-blog-podrozniczy

Arleta - autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 

Obróbka zdjęć od dawna nie jest już tajemnicą fotografów. Program do obróbki zdjęć ma każdy z nas w swoim telefonie. Nie musimy nawet instalować aplikacji, aby wykonać podstawową korektę kolorów, światła i kadru, a także dodać filtr do zdjęć, bo takie opcje ma zaprogramowane każdy smartphone. Korzystając z aplikacji instagram mamy do dyspozycji dodatkowe opcje oraz filtry. Dla bardziej zaawansowanych w “instagramy”, chcących czegoś więcej, dbających o spójny “feed” i stylistykę zdjęć, opcji jest o niebo więcej. 

Zaawansowanym programem do obróbki zdjęć jest Lightroom od Adobe. Jednocześnie uważam go za najlepszy, najprostszy w obsłudze, intuicyjny, z nieograniczoną możliwością edycji zdjęć, ich poprawy i obróbki. W wersji na telefon mamy aplikację mobilną całkowicie za darmo. Oczywiście tych opcji edycji mamy tu znacznie mniej niż w płatnej wersji na komputer, ale to nadal wg mnie najmocniejsza darmowa aplikacja na telefon. Do tego super intuicyjna i prosta.

Aplikacja daje nam możliwość zapisywania ustawień obróbki zdjęć czyli tzw. presetów do zdjęć. Presety do zdjęć stały się popularne przez instagram, a dzięki aplikacjom takim jak Lightroom na telefon, każdy może mieć spójny feed, pięknie obrobione zdjęcia, nie odbiegające od tych z profesjonalnych sesji zdjęciowych. Jeśli nie potrafimy stworzyć swoich presetów, to za niewielką kwotę możemy kupić je i zaimportować do aplikacji.

Kupując preset kupujemy konkretny zestaw ustawień dopasowany do określonego rodzaju zdjęć, często nawet kolorystyki, dający konkretny efekt na zdjęciach. Warto jednak pamiętać, że presety to nie filtry, i są edytowalne w każdym zakresie, to znaczy że dany preset możemy dostosować do naszego zdjęcia już po jego nałożeniu na zdjęcie np. bardziej rozjaśnić czy podbić wybrany kolor. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasujemy preset (czyli zestaw ustawień) do naszych zdjęć. 

Ok, jeśli już kupiliście preset i zastanawiacie się jak go zaimportować do lightroom to poniżej podaję instrukcję jak to zrobić w kilku krokach.

PS. Moje presety do zdjęć na instagram możesz zobaczyć tutaj.

1. Pobierz pliki z presetami w formacie .dng na telefon.

2. Otwórz aplikację Lightroom na telefonie.

3. Wybierz funkcję dodawania zdjęć do aplikacji, zaznacz pliki z presetami (dng) i zaimportuj do aplikacji, potwierdzając wybór.

4. Otwórz zaimportowany plik (zdjęcie oznaczone dng). Aplikacja wyświetli je w trybie edycji zdjęcia. Nie zmieniaj nic w ustawieniach na tym etapie.

5. Rozwiń “menu” oznaczone kropeczkami w prawym, górnym rogu.

6. Wybierz opcję “stwórz preset"). Wyświetli się lista ustawień. Możesz tutaj nazwać preset swoją nazwą oraz wybrać folder, do którego ma być przypisany preset. Proponuję nazywać je oryginalnymi nazwami np. folder “Presety Arlety”, preset “Fireplace”. Kliknij zapisz.

7. Gotowe! Teraz wystarczy, że wrócisz do wyboru zdjęć, wybierzesz swoje zdjęcie, a następnie, przejdź w edycję -> presety i wybierz z listy preset, który chcesz zastosować do zdjęcia. Potwierdź, aby zapisać zmiany na zdjęciu.

PS. Moje presety do zdjęć na instagram możesz zobaczyć tutaj.

8. Możesz dowolnie edytować preset na zdjęciu, przechodząc kolejno w ustawienia kolorów, światła, etc. Pamiętaj, że preset to nie jest filtr. W presecie możesz edytować każde ustawienie, aby dopasować je do zdjęcia najkorzystniej. 

9. Jeśli chcesz dodać więcej presetów po prostu powtórz te same kroki.

10. Udanej zabawy!

Polecane posty:

  1. Amsterdam na weekend: atrakcje, zwiedzanie, informacje praktyczne.
  2. Barcelona na weekend: atrakcje Barcelony, zwiedzanie, informacje praktyczne.
  3. Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Zwiedzanie, ceny, informacje praktyczne.
  4. Jak wynajmować przez airbnb? Czy airbnb jest bezpieczne i czy się opłaca?
Podsumowanie
Jak dodać preset do Lightroom na telefon?
Nazwa artykułu
Jak dodać preset do Lightroom na telefon?
Opis
Instrukcja w kilku krokach, jak odmienić swoje zdjęcia przy pomocy darmowej aplikacji Lightroom na telefon!
Autor
Nazwa Autora
zamieszkali.pl
Logo Auora

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!
Arleta Adamska Autorka Bloga zamieszkali.pl

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Komentarze:

  1. Zazdroszczę osobom, które dobrze czują się w takich programach i potrafią ładnie obrabiać zdjęcia, mi to jakoś nie wychodzi.

    1. z tym programem to bardzo proste, chociaż trzeba się nauczyć zasad obróbki, kolorów... i przewidywania efektów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logo zamieszkali

CHODŹ NA PRIV

Raz w tygodniu dam Ci znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, lasty i weekendowe wypady.
.
© Copyright 2021 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności