Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Kurs blogowania online. Jak stworzyć bloga na wordpress?

11/06/2023
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Kurs blogowania online jest już dostępny! W pierwszym kwartale roku wypuściłam kurs blogowania online. Kurs to sama esencja, dopasowana dla początkujących, dla osób które chcą się dowiedzieć jak założyć bloga i zarabiać na nim od razu lub w przyszłości. W kursie znajdziesz 22 lekcje oraz pakiet bonusowych warsztatów. Połączyłam swoją zawodową wiedzę i praktykę z pasją, którą jest blogowanie. Bloguję od kilkunastu lat, od 3 lat bloguję zawodowo, a od ponad 10 lat prowadzę studio interaktywne, w którym tworzymy strony, sklepy, blogi oraz grafikę i wiele więcej. 

Kurs blogowania online PRObloger

Nazywam się Arleta i stworzyłam kurs blogowania online o nazwie PRObloger. W kursie uczę jak założyć bloga od zera, na własnej domenie i serwerze. Jak założyć bloga dla swojej firmy, działalności, pasji. Tłumaczę i pokazuję na lekcjach VIDEO, w jaki sposób wybrać domenę, serwer, jak to wszystko ogarnąć, nie mając pojęcia z czym to się je. Dosłownie od zera, od podstaw, od wyboru nazwy, kolorów, tematyki! 

To kurs blogowania stworzony przez specjalistkę od tworzenia stron www, oraz zawodową blogerkę w jednym.

Stworzyłam go z myślą o potrzebach osób początkujących, które nigdy nie prowadziły bloga, nie są biegłe w technicznych kwestiach "internetu". Dla tych, którzy chcą założyć bloga samodzielnie od zera, bez stresu obsługiwać go, oszczędzając przy tym nawet kilka tys. zł.

W kursie stworzysz własnego bloga, a także nauczysz się jak go obsługiwać na własne potrzeby, bez angażowania specjalistów, czytaj: bez ponoszenia dodatkowych kosztów na starcie i w przyszłości.

Spis lekcji z kursu blogowania, a także inne szczegółowe informacje znajdziesz na stronie kursu kursblogowania.pl

Platforma z kursem blogowania

Kurs umieściłam na platformie kursowej online, którą sama stworzyłam. Do przerobienia kursu nie potrzebujesz niczego instalować, ani pobierać - no, chyba że materiały dodatkowe. Wszystkie lekcje możesz odpalić na komputerze, a także innym urządzeniu, po zalogowaniu na platformę. Wszystkie dane na platformie są szyfrowane i bezpieczne.

Oprócz lekcji video, mój kurs blogowania zawiera skrypty, w których znajdziesz główne wątki z lekcji, a także miejsce na własne notatki. Skrypty możesz wydrukować. Stworzyłam pomocną listę linków, w której znajdziesz dosłownie wszystkie linki do stron, o których mówię w kursie. Będą to np. strony z wtyczkami, szablonami, pomocnymi narzędziami etc.

Podstawy blogowania

Starałam się nie przeładować tego kursu. Zebrałam w nim idealną proporcję wiedzy i doświadczenia, aby dać Ci solidne podstawy blogowania. W całym kursie przemycam wiedzę zza kulis blogosfery, o tym jak zarabia się na blogowaniu, co chciałabym wiedzieć, a czego nie wiedziałam na początku, mimo, że działałam w branży tworzenia stron www przez wiele lat wcześniej! To nie to samo, co blogowanie w praktyce. I to wyróżnia mój kurs - wiedza i praktyka z obu stron. Skrócę Ci czas od zera do PROblogera, o jakieś 3 lata. Co ja bym dała za ten kurs, gdybym zaczynała w tym momencie blogować, o bobrze zielony!

Cały kurs oparty jest o platformę wordpress, czyli uczymy się jak stworzyć bloga na wordpress. Omawiam platformę na tyle dokładnie, że przy pomocy kursu bez problemu stworzysz nie tylko bloga, ale także pełną stronę www. No tym zdaniem to sobie strzelam w kolano, bo kurs tworzenia stron www powinien być kilkakrotnie droższy. Ale nie będę ukrywała, znam wartość swojego produktu. Cena na 2021 jest najniższa i nigdy więcej taka nie będzie, kolejne edycje kursu będą tylko droższe.

Ok. Dowiesz się, jak założyć bloga na wordpress i co dalej? Nie myśl, że Cię zostawię! Chociaż wiele kursów by się tu skończyło, to ja obiecałam sobie PROblogera. Znaczy to mniej więcej tyle, że nie zostawię Cię samopas, z tym pustym blogiem, bez czytelników. Kurs blogowania to również podstawowa wiedza o blogowaniu, o funkcjonowaniu tego medium. Podpowiadam jak ugryźć SEO, jak przyjaźnić się z google, gdzie znaleźć inspiracje i skąd brać pomysły na posty, a także jak z nimi pracować. Jak przełamywać gorsze momenty, twórczą barierę, kreatywną blokadę. Jak mając minimum czasu tworzyć wartościowe posty na bloga w tzw “międzyczasie”, a także jak robić to wydajnie z założeniem, że na blogu chcemy zarabiać w przyszłości.

Identyfikacja wizualna dla bloga - warsztat na start

Zanim zaczniesz kurs, przygotowałam mini rozgrzewkę. Warsztat tworzenia identyfikacji wizualnej na potrzeby bloga. Pozwoli Ci to w krótkim czasie wykonać realną pracę nad blogiem, jeszcze zanim zaczniemy go “stawiać”. Przygotujemy logo, wybierzemy kolory, czcionki, styl grafik (również na media społecznościowe), w darmowym programie online. Mam nadzieję, że ten warsztat pozytywnie zmotywuje Cię do pracy nad blogiem.

Jeszcze jedno. Napisałam PRACY nad blogiem. W kursie kilka razy mówię o blogowaniu jako pracy, ale to czy blog będzie dla Ciebie pasją, czy pracą zależy od twojego nastawienia, wyboru. Niemniej, nie oszukujmy się - blogowanie wymaga czasu - ale w odróżnieniu od mediów społecznościowych, nie musimy mu poświęcać go tak dużo, a algorytmy google są dużo przyjemniejsze niż algorytmy społecznościówek (to moje doświadczenie). Więcej o różnicy między blogiem, a instagramem przeczytasz w tym poście.

Jak założyć bloga za darmo?

Czy potrzebujesz tego kursu żeby założyć bloga? Nie. Możesz samodzielnie znaleźć wszystkie informacje w internecie. Rozkminić wszystko na własną rękę i zacząć. A jak już się zmęczysz, to zapraszam do mojego kursu. W internecie znajdziesz wszystko, także bez problemu informacje o tym, jak założyć bloga za darmo, ale nie znajdziesz niczego tak kompleksowego i esencyjnego jak ten kurs blogowania. O tym jak założyć bloga możesz przeczytać również w tym poście.

Z kursem założysz bloga i zaczniesz tworzyć treści z pełną świadomością tego co robisz, co możesz osiągnąć, jakim kosztem, w jakim celu. Praktycznie prowadzę twój kursor. Zdecyduj którą formę wolisz i w jakim czasie chcesz zacząć. Samodzielna droga będzie na pewno dłuższa i trudniejsza.

Spis lekcji z kursu blogowania, a także inne szczegółowe informacje znajdziesz na stronie kursu kursblogowania.pl

Przeczytaj również:

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, sezonowe wydarzenia.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności