Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Lecco co zobaczyć na styku Alp i Jeziora Como.

09/12/2023
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Lecco co zobaczyć na styku Alp i Jeziora Como.

Lecco co zobaczyć na styku Alp i Jeziora Como. To druga miejscowość, którą zobaczyłam w tej części Jeziora Como. Jadąc do Varenny z Bergamo, zatrzymujemy się w Lecco na przesiadkę. Jak już wspomniałam, bilety są ważne czasowo, co pozwala nam na dłuższy pobyt w wybranym miejscu na trasie. Lecco to jedna z pierwszych miejscowości nad Como, tutaj Alpy wyrastają z jeziora tworząc spektakularne krajobrazy. Jadąc pociągiem można zbierać szczękę z podłogi, z każdym kilometrem góry są wyższe i piękniejsze, a na końcu dołącza do nich krystalicznie czyste Jezioro Como.

Lecco jest położone zupełnie inaczej niż Varenna, ma kompletnie inny klimat. Tutaj jest miejsko, życie toczy się jak w normalnym miasteczku, bez względu na turystów. 

Baza wypadowa do zwiedzania Jeziora Como

Lecco bardzo często wybierane jest jako baza wypadowa do zwiedzania Jeziora Como - i ja to totalnie rozumiem, sprawdzi się idealnie. Szybkie połączenia kolejowe i autobusowe, duża baza noclegowa i wygodne w obyciu miasto, w którym wszystko jest pod ręką.

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Jak dojechać z Bergamo do Lecco?

Z Bergamo do Lecco najprościej dojechać pociągiem z dworca głównego Bergamo. Wysiadamy na stacji Lecco po około 40 minutach drogi. To dość duża stacja kolejowa, jak na ten region. Bilety na pociąg kupisz online, na stacji w kasie lub w automacie biletowym. Bilety są czasowe jak już wspomniałam.

Lecco co zobaczyć

Główną atrakcją Lecco są oczywiście góry i jezioro, które bardzo chciałam zobaczyć w tym miejscu. Piękny wybrzeże, sporej wielkości plaża, przystań z łodziami i szeroki deptak w centrum. Spędziłam tu około 2h, spacerując po centrum oraz podziwiając widoki nad brzegiem jeziora. Bardzo polecam Ci zrobić to samo i zobaczyć widok początku/końca jeziora Como na własne oczy! 

TIP: Pamiętaj o ubezpieczeniu. To jedyna rzecz, z której nikt nie chciałby korzystać w podróży, i jedyna którą tę podróż może uratować. Oprócz karty EKUZ, wykupuję prywatne ubezpieczenie za kilkadziesiąt zł i podróżuję bez stresu. Sprawdź najlepsze opcje dla siebie i bliskich, a także ubezpieczenie kaucji przy wynajmie samochodu w podróży.

Piazza XX Settembre

To popularny plac w mieście, oraz ulica o tej samem nazwie. Idąc wprost ze stacji kolejowej trafisz tu bezpośrednio. Wokół placu i ulicy znajdują się restauracje, kawiarnie oraz sklepy, butiki odzieżowe, drogeryjne. Zwróć uwagę na znajdujące się tu budynki i kamienice - a w zasadzie pałace, które dopełniają starówkę. W Palazzo delle Paure można zobaczyć czasowe wystawy artystyczne.

Plac połączony jest z Piazza Mario Cermenati, z którego bezpośrednio widać już promenadę i Jezioro Como. Charakterystycznym elementem placu jest pomnik Mario Cermenati, od którego imienia plac wziął nazwę. To urodzony w Lecco przyrodnik, polityk, wykładowca, który w 1900 r. był jednym ze współzałożycieli muzeum miejskiego Lecco.

Torre Viscontea 

To znajdująca się przy Piazza XX Settembre prostokątna wieża, która jest dostępna do zwiedzania. Wstęp jest bezpłatny, natomiast godziny wstępu mocno ograniczone (mnie się nie udało załapać na tę przyjemność). Wieża jest otwarta w czwartki od 10:00 - 13:00 oraz w piątki, soboty i niedziele od 14:00 - 18:00.

Bazylika San Nicolò - Basilica Prepositurale di San Nicolò

Górująca nad miastem wieża zwraca uwagę do samego początku, to Bazylika San Nicolo. To neoklasyczny kościół z fasadą w stylu korynckim, oraz 96-metrową neogotycką wieżą. Wewnątrz można zobaczyć freski Giotta. 

Najpiękniejszy widok na panoramę z kościołem rozciąga się z promenady Lungolago di Lecco, w okolicach pomnika wojennego.

PS. Możesz zarezerwować atrakcje, muzea, bilety na autobusy turystyczne hop on-off, bilety wstępu, rejsy, wycieczki z przewodnikiem i wiele więcej na tej stronie online. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na miejscu i nic Cię nie ominie. Miłego wybierania!

Miejska promenada Lungolago di Lecco

Piękna, długa promenada miejska nad brzegiem Jeziora Como. Idealna na spacer i podziwianie widoków. Możesz usiąść na jednej z wielu ławek przy jeziorze, lub tak jak lokalni mieszkańcy - na betonowym brzegu i chłonąć klimat tego miejsca! Jeśli wyjdziesz na promenadę z Placu Piazza Mario Cermenati, to idąc w lewo dojdziesz do pomnika wojennego i “bramy” Como, natomiast w prawo znajdują się przystanie oraz plaże.

Pomnik Wojenny (Monumento ai Caduti) 

To imponująca granitowa stela stworzona przez rzeźbiarza Giannino Castiglioniego, znajdująca się w Lecco na brzegu zatoki jeziora, w pobliżu ujścia strumienia Caldone.

Pomnik został zainaugurowany 4 listopada, w ósmą rocznicę Jedności Narodowej upamiętniającej zwycięstwo Włoch w I wojnie światowej. W inauguracji uczestniczył książę Aosty Emanuele Filiberto di Savoia, bratanek pierwszego króla Włoch.

Castiglioni, który był jednym z najważniejszych rzeźbiarzy włoskich XX wieku, chciał upamiętnić “zmartwychwstanie ojczyzny”. Podstawa steli przedstawia momenty z życia żołnierza.

Przy pomniku w sezonie letnim ustawiana jest karuzela (diabelski młyn).

Promy przy jeziorze Como

Lecco to idealne miejsce do dalszego poznawania Jeziora Como - oprócz wspomnianych już dobrych połączeń kolejowych i autobusowych, możesz skorzystać z transportu wodnego. Połączenia promowe możesz sprawdzić na stronie przewoźnika  navigazionelaghi.it

zamieszkali-blog-podrozniczy

Posty, które tworzę na blogu są darmowe - korzystaj z nich kiedy tylko potrzebujesz. Możesz wesprzeć mnie i postawić mi wirtualną kawę!

.

Lecco co zobaczyć na styku Alp i Jeziora Como.

Polecane posty:

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, weekendowe wydarzenia.
.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności