Loro Parque, nr 1 w Europie nr 2 na świecie 

Poniżej kilka informacji praktycznych, które przydadzą się przy okazji planowania wizyty w Loro Parque.

Bilety do Loro Parque

Bilety możesz kupić na miejscu w kasie przy wejściu do parku, internetowo na stronie parku, lub w lokalnych agencjach. Ceny są takie same, ale kupując w agencji w centrum miasta, możesz otrzymać rabat np. na wynajem auta. Można się trochę „potargować” i uzyskać dodatkowe drobne zniżki przy zakupie więcej niż jednej atrakcji.

Zniżki przysługują dzieciom i rezydentom Wysp Kanaryjskich, mieszkańcom i obcokrajowcom zameldowanym w urzędzie jako mieszkańcy. Dostępnych jest kilka wersji biletów w różnych cenach i wariantach:

  • normalne
  • premium
  • twin-ticket (Loro+Siam Parque)
  • bilety z karnetem na posiłek
  • bilety ze zwiedzaniem „za kulisami”

Rodzaje i ceny biletów, aktualnie dostępne atrakcje, informacje ważne dla zwiedzających znajdziecie również na oficjalnej stronie parku.

Oficjalna strona Loro Parque: www.loroparque.com

Jak dojechać do Loro Parque?

Co 20 minut z centrum Puerto de la Cruz odjeżdża darmowy transport. To również jest emocjonujące przeżycie, skorzystaj jeśli masz możliwość. W drugą stronę można wrócić w ten sam sposób, lub o własnych nogach jeśli poprzednia jazda była zbyt mocnym przeżyciem.

Jeśli mieszkasz w innej części wyspy możesz skorzystać z agencji oferującej wyjazd do Loro Parque, wynająć auto lub przyjechać autobusem tzw. Titsa do Puerto de la Cruz. Z głównego (ostatniego) przystanku w Puerto de la Cruz do Loro Parque dojdziesz w 10-15 minut piechotą. Kieruj się do Playa Jardin- Loro Parque jest po drugiej stronie ulicy, zaczyna się przy końcu Playa Jardin.

Ile czasu zarezerwować? 

Zarezerwuj sobie cały dzień. Nam za pierwszym razem 5h nie wystarczyło, musieliśmy opuścić park, ponieważ zamykali. Niestety nie zobaczyliśmy wszystkiego, a bardzo bardzo się uwijaliśmy. Nadrobiliśmy przy drugiej wizycie.

I tutaj ważna informacja- za pierwszym razem odwiedziliśmy park w styczniu w godzinach popołudniowych. Nie wiem czy mieliśmy szczęście czy taka jest statystyka, ale ludzi było bardzo mało (siedzieliśmy w 1 rzędach na pokazach, ze zwykłymi biletami wstępu, nie VIP), zwiedzanie parku było niezwykle przyjemne z tego powodu. Ten sam park odwiedzony w czerwcu był nie do poznania i szczerze mówiąc, gdybym trafiła tam w czerwcu pierwszy raz- nigdy nie chciałabym tam wrócić (głównie przez rozbiegane masy turystów, drugie tyle krzyczących dzieci oraz brak miejsc na pokazach).

Jak zwiedzać?

Polecamy zobaczyć najpierw pokazy: loro show z papugami, foki, delfiny, orki, ponieważ odbywają się o określonych godzinach, które wypisane są na tablicach przy wejściu na dany pokaz. Można zapytać lokalną agencję sprzedającą bilety o rozpiskę, to zaoszczędzi Wam czasu i ułatwi poruszanie się po parku. Rozpiskę dostanie również w punktach informacyjny i kasie parku (koniecznie zapytaj, jeśli nie dostaniesz od razu).

W pozostałym czasie cieszcie się miejscami czynnymi cały dzień, usiądźcie w hali z pingwinami i lodem, pooglądajcie białe tygrysy, flamingi, papugi, meduzy i obowiązkowo aquarium z rekinami. Odwiedźcie też laboratorium. Zjedzcie obiad w jednej z wielu restauracji, które znajdują się na terenie obiektu. Nie zapomnijcie o pamiątkach! Ich też jest sporo- zwłaszcza dla najmłodszych.

Ważne

W zimie (np. styczeń) pingwiny zobaczycie w pełnej okazałości, natomiast udając się w lecie (czerwiec) pingwiny będą w ciemni. Na biegunie panuje noc polarna, więc pingwiny pozostają w ciemni jak w naturalnym środowisku, w tym czasie.

zamieszkali.pl | Cyfrowi nomadzi | Praca zdalna | Najlepszy blog o Teneryfie

Arleta z zamieszkali.pl

właściciel firmy, grafik, designer

Jeśli spodobał Ci się artykuł, polub go proszę, udostępnij lub skomentuj poniżej.

Jeśli chcesz być na bieżąco, obserwuj nas w mediach społecznościowych i zapisz się na newsletter.