Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Madryt atrakcje. Jak zwiedzić Madryt w weekend?

17/01/2024
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Madryt atrakcje. Jak zwiedzić Madryt w weekend? Stolica Hiszpanii, ale to pewnie już wiesz i nie mylisz jej z Barceloną. Miasto eleganckich bulwarów i rozległych, wypielęgnowanych, królewskich parków. Słynie z bogatych zbiorów sztuki europejskiej, w tym dzieł Goyi, Velázqueza i innych hiszpańskich mistrzów. Sercem starego miasta jest Plaza Mayor, a w jego pobliżu znajduje się barokowy Pałac Królewski i Zbrojownia, w których można zobaczyć historyczne uzbrojenie.

Madryt to również niedzielny pchli targ El Rastro w średniowiecznej dzielnicy La Latina, centralny plac Puerta del Soli z pomnikiem Niedźwiedzia i Truskawkowego Drzewa z herbu miasta, Museo Arqueológico Nacional z bogatą kolekcją zabytkowych artefaktów oraz Real Madrid, klub piłkarski i jego rodzimy stadion Santiago Bernabéu.

Witajcie w Madrycie!

Zwiedzanie Madrytu informacje praktyczne

Madryt na weekend

Zwiedzanie Madrytu w weekend, jest bardzo dobrym planem na citybreaka, nawet bez długiego weekendu. Co zobaczyć w Madrycie w trzy dni? Poniżej podaję listę zabytków, które w większości znajdują się w niewielkich odległościach, a na zwiedzenie każdej wystarczy Ci weekend w Madrycie. Oczywiście im więcej czasu masz, tym więcej możesz go spędzić w ogrodach, parkach czy muzeach Madrytu, lub skupić się na eksplorowaniu pozostałych dzielnic poza centrum.

Wycieczki oraz miejsca, które chcesz zwiedzić w Madrycie możesz zaplanować jeszcze przed wyjazdem, rezerwując bilety online, bez kolejek i straty czasu na miejscu. Proponowane atrakcje Madrytu, które możesz zarezerwować online podaję w poście. Możesz również przejrzeć je na tym portalu.

Poruszanie się po Madrycie

Metro w Madrycie to zdecydowanie jeden z lepszych środków transportu. Metrem bezproblemowo dojedziesz do największych atrakcji miasta, szybko i bez straty czasu. Możesz również poruszać się pozostałymi środkami komunikacji miejskiej tj. autobusami czy kolejką, a także kolejką linową w parku Casa de Campo.

Podobnie jak w każdym turystycznym mieście funkcjonują tu charakterystyczne autobusy turystyczne hop-on-off, ułatwiające zwiedzenie wszystkich ważnych zabytków Madrytu. Bilety na taki autobus możesz kupić online tutaj.

Możesz również skorzystać z miejskich rowerów. Zabytki Madrytu są zlokalizowane w odległościach pozwalających na zwiedzanie o własnych nogach, dla tych którzy lubią aktywny wypoczynek to idealna opcja, o ile żar nie leje się z nieba, to moja ulubiona forma zwiedzania miast.

Waluta Madryt czym płacić

Walutą obowiązującą w Hiszpanii jest euro. Warto pomyśleć o tym przed wyjazdem, a jeśli podróżujemy regularnie, polecam zaopatrzyć się w kartę z kantorem online. Wypróbowałam już kilka kont walutowych oraz kantorów online i z czystym sumieniem polecam tą kartę. Dodam, że jest to to najbardziej popularna i polecana karta dla podróżników i przez podróżników.

Co zjeść w Madrycie

Obowiązkowo na śniadanie w Madrycie zamów tradycyjne hiszpańskie churros con chocolate, czyli churros z czekoladą. Polecam spróbować w kilku miejscach, ponieważ możecie spotkać te przypominające w smaku i konsystencji nasze pączkowe ciasto, lub chrupiące karbowane paluszki z ciasta zaparzanego. Podane z cukrem, polane czekoladowym sosem lub tradycyjnie z filiżanką gorącej czekolady do maczania. W tzw. churreriach kupisz je tylko do południa i tam są najlepsze!

Jako przekąskę, na lunch lub przed kolacją (koniecznie późną!) spróbuj tzw. tapas, czyli małych hiszpańskich przekąsek w formie kanapeczek, porcji owoców morza czy ziemniaczanej tortilli (nie mylić z wrapami). Na obiad zjedz paellę lub owoce morza, z lokalnym hiszpańskim winem. Poniżej podaję znane targi, na których możesz skosztować wszystkich tradycyjnych dań kuchni hiszpańskiej w Madrycie.

Innym sposobem na znalezienie odpowiadającej nam cenowo i jakościowo restauracji w miejscu w którym się znajdujemy, baru tapas czy kawiarni jest korzystanie z opinii na google i tripadvisor - to mój sposób i zawsze się sprawdza przy lokalach powyżej 4*.

Dla kulinarnych foodies polecam wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem i degustacją tapas.

Noclegi w Madrycie

Noclegi w Madrycie, jak przystało na stolicę, nie należą do najtańszych. Znajdziesz tutaj przekrój od 5* hoteli, prywatnych apartamentów po tanie hostele (tanie w stosunku do hoteli).

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Madryt atrakcje. Co warto zwiedzić w Madrycie?

Poniżej lista atrakcji Madrytu, które omawiam w tym poście. Polecam przeczytanie w całości- podaję również ceny, możliwości zakupu biletów online na atrakcje Madrytu oraz praktyczne informacje, nie tylko historyczne.

 • Puerta del Sol - Brama słońca w Madrycie
 • Plaza Mayor Madryt
 • Mercado De San Miguel - Targ w Madrycie
 • Plaza de Oriente Madryt
 • Ulica Gran Via Madryt
 • Plaza de Espana Madryt
 • Pałac Królewski w Madrycie Palacio Real de Madrid lub Palacio de Oriente
 • Catedral de la Almudena Madryt
 • Templo de Debod - Świątynia Debod Madryt
 • Casa de Campo w Madrycie
 • Muzeum Prado Madryt
 • Park Retiro Madryt
 • Puerta de Alcala Madryt
 • Plaza de Cibeles - plac i słynna fontanna w Madrycie
 • Estadio Santiago Bernabéu - Stadion w Madrycie

Przeczytaj również post: Madryt atrakcje: TOP 5 wyjątkowych miejscówek w Madrycie!

Co warto zwiedzić w Madrycie? Włączaj w tle hiszpańską muzykę i zapraszam na spacer po stolicy Hiszpanii! Atrakcje Madrytu czekają na Ciebie!

Madryt możesz zwiedzić na własna rękę korzystając z mojego postu (co właśnie robisz) lub z lokalnym przewodnikiem. Wycieczki takie nie są drogie, a pokazane przez lokalsa miejsca pozwalają poznać miasto z zupełnie innej perspektywy. Możesz zarezerwować taki spacer po mieście online w tym miejscu.

Nocne zwiedzanie Madrytu z opcjonalnym pokazem flamenco to wyjątkowa propozycja na romantyczny wieczór, ale nie tylko! Zobacz atrakcje Madrytu nocą. Spójrz na główne zabytki Madrytu i atrakcje turystyczne w nocy, odkryj miasto w unikalny sposób. Zobacz przykłady hiszpańskiej architektury renesansowej, jak i najstarszych placów w Madrycie.

Ok, to teraz już na serio atrakcje Madrytu, bez przedłużania.

Puerta del Sol - Brama słońca w Madrycie

To jeden z głównych placów Madrytu. Uznawany za środek samej stolicy, ale też całej Hiszpanii! Na placu znajduje się słynny posąg niedźwiedzia wspinającego się na drzewo truskawkowe, który jest uznawany za symbol Madrytu. Drugi słynny posąg to pomnik Karola III siedzącego na koniu, księcia Parmy i króla Neapolu.

Zobaczymy tu również budynek Poczty Królewskiej (Casa de Correos), który obecnie znajduje się w rękach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Odbywają się tu zebrania Rady Autonomicznej Prowincji Madrytu, a także demonstracje.

Sylwester w Madrycie? Będziesz świętować go na Placu słońca, gdzie odbywa się miejska impreza sylwestrowa. Niech was nie zdziwi brak fajerwerków o równej 24 - Hiszpanie priorytetowo traktują zjedzenie 12 owoców winogrona, po jednym na każde uderzenie zegara, a fajerwerki są drugoplanowe (o tym przekonaliśmy się obchodząc sylwestra na Teneryfie).

Jak przystało na główny plac miejski, w Madrycie nie może zabraknąć zegara. Zegar na Placu Puerta del Sol stworzył królewski zegarmistrz Jose Rodrigez Losad. Został odsłonięty w 1866 roku przez królową Izabelę II.

Kojarzysz zdjęcia z neonową reklamą z Puerta del Sol? Nic dziwnego, Tio Pepe - jedna z najstarszych reklam neonowych z 1936 roku! Reklama została wpisana do rejestru zabytków.

Na Placu Puerta del Sol w Madrycie znajduje się punkt “zero”, czy też “kilometr zerowy”. Wyznacza długość drogi do innych hiszpańskich kierunków tj. Walencja, Andaluzja czy Katalonia.

Na Plac Puerta del Sol dojedziesz metrem, a dokładnie na tym placu otworzono pierwszą linię metra w 1919 roku.

Plaza Mayor Madryt

Plaza Mayor w Madrycie to kolejny słynny plac stolicy Hiszpanii. Charakteryzuje go prostokątny układ o wymiarach około 120x90 metrów, oraz trzypiętrowe budynki z 237 balkonami umieszczonymi po wewnętrznej stronie placu. W budynkach funkcjonują klimatyczne kawiarnie i restauracje, a w każdą niedzielę odbywa się targ kolekcjonerski, dla wielbicieli starych znaczków, pocztówek, monet i czasopism.

Formę, w jakiej dzisiaj możemy go podziwiać, zyskał po 1790 roku. W czasach średniowiecza był usytuowanym poza miastem rynkiem. Znaczenie zyskał po przeniesieniu stolicy do Madrytu przez Filipa II, kiedy to stał się miejscem obchodów uroczystości i publicznych spotkań.

Plaza Mayor widział w swojej historii publiczne egzekucje, corridy, koronacje królów, przedstawienie teatralne, kilkakrotne pożary usytuowanych tu kamienic.

Mercado De San Miguel - Targ w Madrycie

Tuż obok Plaza Mayor znajduje się słynny targ w Madrycie Mercado De San Miguel. Jeden z najbardziej (o ile nie najbardziej) znanych targów w Hiszpanii. Lokalne targi to dla mnie punkt obowiązkowy każdego miejsca w którym jestem. Zdecydowanie bardziej wolę smakować kosztować i czuć miejsce, niż tylko je oglądać.  Targ Mercado De San Miguel to prawdziwe, kulinarne doznanie Hiszpanii. Skosztujesz tutaj tradycyjnej suszonej szynki (chociaż mnie zapach odpycha), sera Manchego, paelli, owoców morza, wariacji w temacie tapas, owoców i warzyw, a także win i alkoholi. Drugim znany targiem w Madrycie jest Mercado de San Antón. Dla kulinarnych foodies polecam wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem i degustacją tapas.

Plaza de Oriente Madryt

Plaza de Oriente to plac w historycznym centrum Madrytu. Plac ma prostokątny kształt i monumentalny charakter. Został zaprojektowany w 1844 roku przez Narciso Pascual y Colomer. W pobliżu placu znajdują się ważne zabytki Madrytu: na zachodzie Pałac Królewski, Teatr Królewski na wschodzie, a na północy Królewski Klasztor Wcielenia.

W centralnym punkcie placu Plaza de Oriente znajduje się pomnik Filipa IV.

Przy Plaza de Oriente możesz spacerować wśród krzewów i drzew, usytuowanych w półkolistych ogrodach, oraz zobaczyć posągi królów hiszpańskich z okresu średniowiecza.

TIP: Pamiętaj o ubezpieczeniu. To jedyna rzecz, z której nikt nie chciałby korzystać w podróży, i jedyna którą tę podróż może uratować. Oprócz karty EKUZ, wykupuję prywatne ubezpieczenie za kilkadziesiąt zł i podróżuję bez stresu. Sprawdź najlepsze opcje dla siebie i bliskich, a także ubezpieczenie kaucji przy wynajmie samochodu w podróży.

Ulica Gran Via Madryt

Ulica Gran Via w Madrycie to jedna z głównych i najbardziej znanych ulic Madrytu. Stanowi wizytówkę i ulice reprezentacyjną stolicy. Przy ulicy znajduje się wiele sklepów, kin, teatrów, restauracji i hoteli. Jest popularnym miejscem spotkań, kulturalnym i turystycznym centrum stolicy.

Plaza de Espana Madryt

Plaza de Espana w Madrycie jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych placów w Madrycie.

Znajduje się niedaleko Pałacu Królewskiego. Dawniej służył jako miejsce garnizonu wojskowego. Na przełomie XIX i XX wieku, plac przyjął cywilny, reprezentacyjny charakter. Na Plaza de Espana powstały budynki rządowe, siedziby biznesów, a także apartamenty mieszkalne.

Najbardziej charakterystyczne budynki to 26 piętrowy wieżowiec, z basenem na jednej z najwyższych kondygnacji Edificio de Espana z 1948 roku, oraz 37 piętrowy wieżowiec Torre de Madrid z 1957 roku.

Na placu znajduje się pomnik Miguela Cervantesa autora Don Kichota, a w Pałacu Królewskim możesz zobaczyć oryginalny egzemplarz pierwszego wydania.

Pałac Królewski w Madrycie Palacio Real de Madrid lub Palacio de Oriente

Pałac Królewski w Madrycie (Palacio Real de Madrid lub Palacio de Oriente) został zbudowany w XVIII wieku przez Filipa V Burbona, w stylu barokowym włoskiego architekta Filippo Juvarę. Wnętrza pałacu i otoczenie reprezentują styl rokoko i klasycystyczny. Pałac Królewski w Madrycie to oficjalna rezydencją króla Hiszpanii, ale raczej nie liczcie na to, żę zobaczycie na miejscu członków królewskiej rodziny. Król Jan Karol I ani jego rodzina mieszkają w pałacu Palacio de la Zarzuela na przedmieściach Madrytu.

Palacio de Oriente to 2800 pomieszczeń, z których tylko część jest udostępniona dla turystów. Pałac Królewski w Madrycie warto odwiedzić dla znajdujących się tutaj bezcennych dzieł Rubensa czy Velázqueza, a także wyjątkowych mebli, porcelany, instrumentów czy pierwszego wydania Don Kichota. Królewskie pomieszczenia zachwycą każdego konesera sztuki. Zwiedzający mogą zobaczyć królewską zbrojownię czy bibliotekę. W pierwszą środę miesiąca w godzinach 12:00 – 13:00 można zobaczyć uroczystą zmianę warty.

Na terenie Pałacu Królewskiego znajdują się również ogrody. Od strony północnej Ogrody Sabatini, od strony zachodniej ogrody Campo del Moro.

Ceny biletów Pałacu Królewskiego w Madrycie to koszt 10 euro za bilet normalny. Godziny otwarcia Pałacu Królewskiego w Madrycie zależą od pory roku, w sezonie zimowym październik-marzec 10-18, w sezonie letnim kwiecień-wrzesień 10-20.

Madryt: zwiedzanie Pałacu Królewskiego z przewodnikiem
Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie, rozpoczynającej się od spaceru z Plaza de Isabel II. Skorzystaj z możliwości wczesnego wstępu bez kolejki. Odwiedź prywatne apartamenty królewskie oraz królewskie ogrody.

Catedral de la Almudena Madryt

Catedral de la Almudena Madryt czyli Katedra Matki Bożej Almudena. Catedral de la Almudena to główna katedra rzymskokatolicka w Madrycie. Katedra jest stosunkowo młodą budowlą, pochodzącą z XIX wieku, a jej budowę ukończono w 1993 roku. Katedrę poświęcił papież Jan Paweł II 15 czerwca 1993 roku. Pomnik papieża polaka znajduje się na terenie katedry, przy Calle de Bailen.

Mając na uwadze bliskość Pałacu Królewskiego, katedrę zbudowano w stylu neoklasycznym, natomiast wnętrze w stylu neogotyckim, kryptę w neoromańskim.

Templo de Debod - Świątynia Debod Madryt

Starożytna egipska świątynia w Madrycie? Może nie jest to typowy zabytek Madrytu, bo nijak nie wiąże się ze stolicą Hiszpanii w sposób historyczny, ale pomijając ten fakt, jest niewątpliwie ważną atrakcją Madrytu. Świątynia Debod została przewieziona z Egiptu, jako prezent za pomoc udzieloną przez Hiszpanię, przy ocaleni świątyni w Nubii.

Budowla liczy 2200 lat, a jej pierwotne miejsce to Debod nad Nilem. Świątynia posiada kilka sal, a najważniejszą z nich jest kaplica zdobiona reliefami, która zachowana jest w oryginalnym stanie. Jest to najstarsza część świątyni.

Została odbudowana w Parque de la Montaña w Madrycie, nad rzeką Manzanares niedaleko Pałacu Królewskiego. Rozciąga się stąd przepiękny widok na Casa de Campo, największy park miejski Madrytu. Świątynia robi wrażenie zwłaszcza wieczorami, kiedy jest podświetlona, a woda odbija jej zarysy.

Casa de Campo w Madrycie

Casa de Campo to największy park w Madrycie. Jego powierzchnia wynosi 1700 hektarów. Dawniej stanowił królewskie tereny łowieckie. Na terenie parku znajduje się Parque de Atracciones de Madrid, czyli ogromny park rozrywki z przeróżnymi atrakcjami takimi jak: kolejka górska, karuzele, kolejka linowa, oraz Zoo Aquarium de Madrid czyli ogród zoologiczny. Kolejka linowa z alei Pintor Rosales do parku Casa de Campo zaliczana jest do atrakcji Madrytu, a  ceny za tą przyjemność wahają się od 4,20 euro do 5,90 euro.

W Parku Casa de Campo możesz popływać łódką, na ogromnym sztucznym jeziorze. Park jest miejscem wypoczynku i rekreacji lokalnych mieszkańców oraz turystów odpoczywających od zwiedzania klasycznych zabytków Madrytu. Z parku można podziwiać panoramę Madrytu, z wielu punktów widokowych które się tu znajdują.

W parku znajdują się restauracje, miejsca wyznaczone na pikniki, ławki oraz place zabaw dla dzieci.

Muzeum Prado Madryt

Muzeum Prado w Madrycie zostało otwarte w 1819 roku. Oe tego czasu zgromadziło nieprześcignioną kolekcję obrazów, rzeźb, grafik, rysunków i rzemiosła artystycznego, składających się na historię sztuki hiszpańskiej i tworzących jedną z najświetniejszych kolekcji europejskich na świecie. Jesto to jedno z największych muzeów na świecie.

Muzeum Prado mieści się w klasycystycznym budynku Edificio Villanueva z XVIII wieku przy alei Paseo del Prado, a przy jego wejściach znajdują się pomniki malarzy hiszpańskich: Diego Velazqueza i Francisco Goi.

Muzeum Prado to dawne Muzeum Królewskie, oparte na byłej hiszpańskiej kolekcji królewskiej. Zostało przekształcone w Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a w dalej w Museo Nacional del Prado (Muzeum Prado). Zbiory liczą około 7 600 obrazów, 1 000 rzeźb 4 800 grafik i 8 200 rysunków i obejmują znaczną kolekcję dokumentów historycznych.

Znajdują się tutaj dzieła artystów takich jak Bartolomé Bermejo, Pedro Berruguete, Sánchez Coello, El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Alonso Cano, Velázquez i Goya.

Muzeum Prado tworzy „Złoty Trójkąt” z Muzeum Reina Sofia (dom „Guernica” Picassa) i Muzeum Thyssen-Bornemisza.

Bilety do muzeów w Madrycie:

 • Madryt Muzeum Prado bilety online, bez stania w kolejkach kupisz tutaj.
 • Madryt Muzeum Narodowe Thyssen-Bornemisza bilety online, bez kolejki i z audioprzewodnikiem na słuchawki zarezerwujesz tutaj.
 • Madryt Muzeum Reina Sofia bilety online z przewodnikiem kupisz tutaj.

Park Retiro Madryt

Park Retiro znajduje się we wschodniej części Madrytu, i zajmuje powierzchnię 120 hektarów. Warto zajrzeć tutaj po wizycie w znajdującym się w pobliżu Muzeum Prado. W sąsiedztwie Parku Retiro znajduje się także Muzeum Królowej Zofii i Królewska Akademia Sztuk Pięknych San Fernando.

W parku znajduje się półkolista kolumnada z pomnikiem Alfonsa XII, nad prostokątnym stawem. Po drugiej stronie znajduje się Pałac Kryształowy (więcej w tym poście).

Park był dawniej ogrodem królewskim, a za sprawą i pozwoleniem Karola III został udostępniony mieszkańcom Madrytu. Nie bez powodu Karol III nazywany był „najlepszym burmistrzem Madrytu”.

W centrum parku znajduje się wielki staw, a w zabytkowym Domku Rybaka - Casita del Pescador mieści się informacja turystyczna.

W parku można podziwiać ogród różany, magnolie, azalie. Rośnie tu 18 tysięcy drzew i 7 tysięcy krzewów takich jak m.in.: topola, kasztanowiec czy olbrzymie sekwoje, sosny alepskie i perełkowce japońskie. Najcenniejszym okazem jest cypryśnik meksykański, nazywany potocznie Drzewem Montezumy, posadzony w 1633 roku uważany jest za najstarsze drzewo w Madrycie.

Jak przystało na królewski park, obfituje w zabytkowe fontanny, najczęściej XIX-wieczne m.in.: Fuente de Galapagos, ozdobiona żółwiami, delfinami i żabami, Fuente de la Alcachofa w kształcie karczocha czy Fuente del Ángel Caído (Fontanna Upadłego Anioła) z wodą tryskającą ze smoczych paszcz oraz wieńczący ją pomnik Upadłego Anioła, dzieło Ricarda Bellvera z 1878 roku.

Puerta de Alcala Madryt

Puerta de Alcala to wschodnia brama w dawnych murach miasta, znajdująca się na obecnym Placu Niepodległości w Madrycie. Potężna brama z została z granitu, a zaprojektował ją Francesco Sabatini, na polecenie króla Karola III. Brama ozdobiona jest rzeźbami z białego marmuru. W branie znajduje się pięć wejść, ozdobionych łukami. Centralna część bramy Puerta de Alcala ozdobiona jest kamienną płytą upamiętniającą roku budowy 1778 oraz króla, z tarczą i herbem przedstawiającym Sławę i Geniusza trzymających broń.

Brama Puerta de Alcala znajduje się w pobliżu Parku Retiro, kilkanaście metrów od bramy wejściowej.

Plaza de Cibeles - plac i słynna fontanna w Madrycie

Plaza de Cibeles to plac ze słynną, pocztówkową fontanną Madrytu, na którym świętowane są sportowe sukcesy. W rzeczywistości plac stanowi ruchliwe rondo i jest najczęściej fotografowanym skrzyżowaniem w Madrycie i Hiszpanii.  Nazwa placu pochodzi od uchodzącej za wizytówkę miasta Fuente de Cibeles, czyli fontanny z posągiem frygijskiej bogini Kybele. Na placu znajduje się również gmach poczty głównej Palacio de Comunicaciones. Od 2007 budynek jest siedzibą władz miejskich i burmistrza Madrytu.

Estadio Santiago Bernabéu - Stadion w Madrycie

Stadion piłkarski w Madrycie to gratka dla fanów piłki nożnej. Jest macierzystym obiektem Realu Madryt, mecze rozgrywa na nim także reprezentacja Hiszpanii. 22 maja 2010 roku odbył się tu 55. finał Ligi Mistrzów UEFA. Stadion ma własną stację metra, Estación de Santiago Bernabéu, przez którą przejeżdża linia nr 10.

Zwiedzanie stadionu Realu Madryt Santiago Bernabéu bilety zarezerwujesz tutaj.

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

.

Madryt atrakcje. Co warto zwiedzić w Madrycie? Madryt na weekend.

Polecane posty :

 1. Polacy w Hiszpanii, czyli życie jak w Madrycie!
 2. Madryt atrakcje: TOP 5 wyjątkowych miejscówek w Madrycie!
 3. Ateny atrakcje. Co zwiedzić w Atenach? Zwiedzanie Aten nigdy nie było prostsze! (2019)
 4. Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Zwiedzanie, ceny, informacje praktyczne.
Podsumowanie
Madryt atrakcje. Co warto zwiedzić w Madrycie? Madryt na weekend.
Nazwa artykułu
Madryt atrakcje. Co warto zwiedzić w Madrycie? Madryt na weekend.
Opis
Madryt atrakcje turystyczne. Co warto zwiedzić w Madrycie w weekend? Praktyczny przewodnik po Madrycie, a w nim: ceny, bilety, noclegi, atrakcje Madrytu.
Autor
Nazwa Autora
zamieszkali.pl
Logo Auora

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Komentarze:

 1. Myślimy intensywnie nad powrotem di Hiszpanii i być może padnie właśnie na Madryt. Na zdjęciach prezentuje się bardzo ciekawie!

 2. Uwielbiam park Retiro oraz muzea (przede wszystkim muzeum thyssen). Chętnie bym tu wracała często. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, sezonowe wydarzenia.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności