Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Muzeum Brama Poznania relacja. Czy warto zwiedzić?

28/06/2023
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Muzeum Brama Poznania to miejsce, które po prostu trzeba odwiedzić, nawet jeśli nie lubisz muzeów. Zwiedzanie zajmuje około godziny, a całość przygotowana jest w nowoczesnej, interaktywnej i multimedialnej formie. Audioprzewodnik oprowadzi cię po Muzeum Brama, a następnie po Bazylice Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła. Ja niestety nie wiedziałam o tym i po przejściu na wyspę Ostrów Tumski od razu skierowałam się do katedry, a dopiero później do muzeum. Zdecydowanie lepiej zrobić to w odwrotnej kolejności i zwiedzić wyspę z audioprzewodnikiem, który jest już w cenie biletu do Muzeum Brama.

Przeczytaj również post o atrakcjach Poznania: Atrakcje Poznania. Co warto zobaczyć w Poznaniu? Plan zwiedzania.

Informacje praktyczne

Wejście do Muzeum Brama znajduje się bezpośrednio od strony Śródki - tzn. musisz przejść przez wyspę Ostrów Tumski, następnie słynnym mostem Jordana i zobaczysz już muzeum po lewej stronie. Druga opcja to wejście przez Śluzę Katedralną, znajdującą się naprzeciw Muzeum, na terenie wyspy Tumskiej. 

Cena za bilet normalny z audioprzeowdnikiem po Bramie Poznania i Ostrowie Tumskim to 20 zł. Bilety kupiłam bezpośrednio w kasie. Dostępne są różne wersje językowe, a także opcja zwiedzania dla dzieci. Zwróć uwagę na broszury dostępne bezpłatnie w muzeum - można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, z dziedziny kultury, edukacji i sztuki (Poznania). Oficjalna strona muzeum na której dowiedz się o aktualnych godzinach otwarcia, a także kupisz bilety online na konkretną godzinę zwiedzania.

Centrum interpretacji dziedzictwa Brama Poznania

Brama Poznania to pierwsze Centrum interpretacji dziedzictwa, opowiadające o mieście, jego historii i dziedzictwie. Minimalistyczny budynek w nowoczesnym stylu zaprasza do odpoczynku na różnych poziomach - od spaceru nad rzeką, kawiarni z przeszklonymi szybami, po multimedialne wystawy muzealne. Podczas wizyty dowiesz się o historii Ostrowa Tumskiego, ale tak właściwie o historii Poznania i początkach Polski. Aby nie psuć Ci zabawy, nie będę opisywała wystaw i historii. Zachęcam do odwiedzenia muzeum!

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Brama Poznania zwiedzanie

Interaktywne wystawy oraz audioprzewodnik w przyjemny sposób opowiadają o historii tego miejsca. Dla dzieci przygotowano specjalną wersję audioprzewodnika i oprowadzania po muzeum, co jest ogromnym ukłonem w stronę odwiedzających rodzin, wartym zaznaczenia.

Czas zwiedzania Muzeum Brama to około 1h (mnie zajęło więcej, ponieważ czytałam wszystkie plansze, niektóre kilka razy, przeglądałam każdą ekspozycję dokładnie).

Po zakończeniu zwiedzania przeszłam przez Śluzę Katedralną, w której znajduje się galeria, a także wystawy czasowe. Śluza Katedralna to obiekt Twierdzy Poznań nad rzeką Cybiną. Jest połączona przeszklonym mostem z Muzeum Brama Poznania.

Muzeum Brama Poznania czy warto?

Bardzo lubię multimedialne muzea, zlokalizowane w historycznych miejscach i nowoczesnej architekturze jednocześnie. Nie muszę już dodawać, że bardzo mi się podobało? Tak powinny wyglądać lekcje historii! Bardzo polecam muzeum, zwłaszcza że zwiedzanie zajmuje niewiele czasu, w stosunku do ilości sprytnie i prosto podanych informacji. Warto zacząć zwiedzanie Poznania właśnie od tego muzeum, aby wiedzieć po jakiej ziemi stąpmy zwiedzając Poznań. Jeszcze raz zachęcam do zwiedzenia Bramy!

Polecane posty:

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, weekendowe wydarzenia.
.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności