Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Odszkodowanie za lot czarterowy - poznaj swoje prawa pasażera.

17/05/2024
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Lot czarterowy to szczególny rodzaj połączenia lotniczego, który jest realizowany przez linie czarterowe, przeważnie do popularnych miejsc wypoczynkowych. Podobnie jak w przypadku lotów regularnych, również na lotach czarterowych mogą zdarzyć się opóźnienia lub odwołania. Czy w sytuacji odwołanego lub opóźnionego lotu czarterowego należy Ci się odszkodowanie?

Czym są połączenia czarterowe?

Czartery to organizowane przez biura podróży połączenia lotnicze, które najczęściej odbywają się w okresach wzmożonego ruchu turystycznego, kiedy to podróżuje się do popularnych miejsc wypoczynkowych i kurortów. Chociaż bilety na loty czarterowe są dostępne dla wszystkich, nie tylko dla klientów biur podróży, najczęściej to właśnie biura podróży wykupują większość miejsc na dany lot.

Podstawa prawna

Zgodnie z Rozporządzeniem 261/2004 (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 lutego 2004 r., pasażerowie lotów czarterowych mają takie same prawa do odszkodowania jak w przypadku lotów rejsowych.

W związku z tym jeżeli ich lot czarterowy dotrze na miejsce docelowe z ponad 3-godzinnym opóźnieniem, zostanie odwołany, przyspieszony lub pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład maszyny z powodu overbookingu, należy im się odszkodowanie.

Kwoty odszkodowania za zakłócony lot czarterowy

Wysokość odszkodowania za lot zależy od odległości lotu i w zależności od dystansu wynosi od 250 do 600 euro na pasażera.

Jak uzyskać odszkodowanie za lot?

Aby ubiegać się o odszkodowanie, należy złożyć wniosek do linii lotniczej. Warto jednak mieć na względzie, że przewoźnicy w zdecydowanej mniejszości przypadków rozpatrują reklamację na korzyść pasażera. 

Z tego względu dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firm specjalizujących się w uzyskiwaniu odszkodowań od linii lotniczych. Jednym z wiodących graczy na polskim rynku jest AirCashBack, który ma na swoim koncie tysiące przeprowadzonych spraw i ogromne doświadczenie w prawie lotniczym.

reklama | post sponsorowany

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, sezonowe wydarzenia.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności