Logo Zamieszkali main

Park Cytadela Poznań: atrakcje, zdjęcia, opisy.

zamieszkali-blog-podrozniczy

Arleta - autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 

Od pomnika Armii Poznań i Wzgórza Św. Wojciecha, dzieli nas już tylko przejście przez ulicę do słynnego Parku Cytadela. W Parku Cytadela można w spędzić cały dzień i kompletnie się nie nudzić! Atrakcje Cytadeli są różnorodne i każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Przeczytaj również post o atrakcjach Poznania: Atrakcje Poznania. Co warto zobaczyć w Poznaniu? Plan zwiedzania.

Park Cytadela Poznań

Park Cytadela jest największym parkiem w Poznaniu (ok. 100 ha). Do XIX w. było to wzgórze winiarskie, przekształcone następnie w fort, główny element Twierdzy Poznań. Pasjonatów historii wojennej zainteresuje szlak turystyczny poznańskich fortów. Jest ich imponująca ilość, a do ich zwiedzenia przyda się samochód lub komunikacja miejska, ponieważ są nieco oddalone od centrum miasta, a zlokalizowane dokładnie po okręgu. Po wojnie wzgórze przekształcono w park wypoczynkowo-rekreacyjny.

Najważniejsze atrakcje Parku Cytadela:

  • Cmentarze wojenne (jest ich kilka, tuż obok siebie)
  • Pomnik Bohaterów na Cytadeli w Poznaniu
  • Pomnik Bohaterów Polskich
  • Muzeum Uzbrojenia - Oddział Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych
  • Rosarium
  • Rzeźby "Nierozpoznani" Magdaleny Abakanowicz
  • Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami
  • Amfiteatr
  • Fort Winiary

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Park idealny na odpoczynek w Poznaniu

Wybrałam się tu na szybki spacer, przechodząc przez Park Cytadela z nadzieją, że krążące nad Poznaniem deszczowe chmury nie zmuszą mnie do siedzenia w hotelu lub galerii handlowej (restauracje i kawiarnie były jeszcze zamknięte wewnątrz). Na szczęście chmury widoczne na wielu zdjęciach były dla łaskawe i ani razu mnie nie zmoczyły, chodziłam z niebieskim niebem nad głową przez dwa dni, mimo ciężkich deszczowych chmur wokół. Cud.

W parku znajduje się kilka punktów gastronomicznych oraz place zabaw dla dzieci. Polecam wejść do ogrodu restauracji Umberto, jest wypełniony egzotycznymi roślinami, przepiękny, cudowny klimat! Restauracja dysponuje również polaną, którą zauważysz w pierwszej kolejności - jest lubiana przez rodziny z małymi dziećmi, można poleżeć na leżaku lub własnym kocu.

Ogromny teren sprzyja wszelkim aktywnościom sportowym, od biegania po rower. Przyjemnie jest posiedzieć na jednej z wielu polan i polanek, urządzić piknik lub odpocząć na kocu. Bardzo fajne miejsce, którego można pozazdrościć w tak dużym mieście.

Ciekawostka: Na zboczach Cytadeli 14 lipca 1946 roku wykonano ostatnią publiczną egzekucję w Polsce. Była to kara śmierci przez powieszenie, wykonana na nazistowskim zbrodniarzu Arthurze Karlu Greiserze Namiestniku Rzeszy w Kraju Warty. Więcej dowiesz się podczas zwiedzania Zamku Cesarskiego w Poznaniu.

Polecane posty:

Zniżki dla Ciebie!

Bilety do atrakcji na całym świecie
Karta wielowalutowa
Zniżka na noclegi booking
Arleta Adamska Autorka Bloga zamieszkali.pl

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logo Zamieszkali Arleta Adamska footer

CHODŹ NA PRIV

Raz w tygodniu dam Ci znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, lasty i weekendowe wypady.
.
© Copyright 2021 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności