Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Park Cytadela Poznań: atrakcje, zdjęcia, opisy.

28/06/2023
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Od pomnika Armii Poznań i Wzgórza Św. Wojciecha, dzieli nas już tylko przejście przez ulicę do słynnego Parku Cytadela. W Parku Cytadela można w spędzić cały dzień i kompletnie się nie nudzić! Atrakcje Cytadeli są różnorodne i każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Przeczytaj również post o atrakcjach Poznania: Atrakcje Poznania. Co warto zobaczyć w Poznaniu? Plan zwiedzania.

Park Cytadela Poznań

Park Cytadela jest największym parkiem w Poznaniu (ok. 100 ha). Do XIX w. było to wzgórze winiarskie, przekształcone następnie w fort, główny element Twierdzy Poznań. Pasjonatów historii wojennej zainteresuje szlak turystyczny poznańskich fortów. Jest ich imponująca ilość, a do ich zwiedzenia przyda się samochód lub komunikacja miejska, ponieważ są nieco oddalone od centrum miasta, a zlokalizowane dokładnie po okręgu. Po wojnie wzgórze przekształcono w park wypoczynkowo-rekreacyjny.

Najważniejsze atrakcje Parku Cytadela:

  • Cmentarze wojenne (jest ich kilka, tuż obok siebie)
  • Pomnik Bohaterów na Cytadeli w Poznaniu
  • Pomnik Bohaterów Polskich
  • Muzeum Uzbrojenia - Oddział Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych
  • Rosarium
  • Rzeźby "Nierozpoznani" Magdaleny Abakanowicz
  • Dzwon Pokoju i Przyjaźni Między Narodami
  • Amfiteatr
  • Fort Winiary

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Park idealny na odpoczynek w Poznaniu

Wybrałam się tu na szybki spacer, przechodząc przez Park Cytadela z nadzieją, że krążące nad Poznaniem deszczowe chmury nie zmuszą mnie do siedzenia w hotelu lub galerii handlowej (restauracje i kawiarnie były jeszcze zamknięte wewnątrz). Na szczęście chmury widoczne na wielu zdjęciach były dla łaskawe i ani razu mnie nie zmoczyły, chodziłam z niebieskim niebem nad głową przez dwa dni, mimo ciężkich deszczowych chmur wokół. Cud.

W parku znajduje się kilka punktów gastronomicznych oraz place zabaw dla dzieci. Polecam wejść do ogrodu restauracji Umberto, jest wypełniony egzotycznymi roślinami, przepiękny, cudowny klimat! Restauracja dysponuje również polaną, którą zauważysz w pierwszej kolejności - jest lubiana przez rodziny z małymi dziećmi, można poleżeć na leżaku lub własnym kocu.

Ogromny teren sprzyja wszelkim aktywnościom sportowym, od biegania po rower. Przyjemnie jest posiedzieć na jednej z wielu polan i polanek, urządzić piknik lub odpocząć na kocu. Bardzo fajne miejsce, którego można pozazdrościć w tak dużym mieście.

Ciekawostka: Na zboczach Cytadeli 14 lipca 1946 roku wykonano ostatnią publiczną egzekucję w Polsce. Była to kara śmierci przez powieszenie, wykonana na nazistowskim zbrodniarzu Arthurze Karlu Greiserze Namiestniku Rzeszy w Kraju Warty. Więcej dowiesz się podczas zwiedzania Zamku Cesarskiego w Poznaniu.

Polecane posty:

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, weekendowe wydarzenia.
.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności