Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Teneryfa północna. Wszystko co musisz wiedzieć o północnej części Teneryfy.

05/12/2023
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Teneryfa północna. Wszystko co musisz wiedzieć o północnej części Teneryfy. Nie ukrywam, że Teneryfa północna to moja ulubiona część wyspy, nie bez powodu właśnie tutaj mieszkałam. Przygotowałam ten mini przewodnik po północnej Teneryfie, starając się być jak najbardziej obiektywną, ostatecznie wybór miejsca należy do Ciebie. Wszystko co musisz wiedzieć o północnej części Teneryfy, znajduje się w tym poście.

O Teneryfie południowej przeczytasz tutaj.

Spis treści tego postu:

 • Teneryfa północna lotnisko
 • Teneryfa północna mapa
 • Teneryfa północna pogoda
 • Teneryfa północna klimat
 • Teneryfa północna atmosfera
 • Teneryfa północna miasta
 • Teneryfa północna atrakcje
 • Teneryfa północna ceny
 • Teneryfa północna hotele, noclegi, apartamenty
 • Teneryfa północna moja opinia

PS. Na końcu postu znajduje się krótki film z naszego przejazdu z Puerto de la Cruz do Las Americas, możesz zobaczyć jak zmienia się klimat i krajobraz na żywo.

Teneryfa północna lotnisko

Niestety lecąc z Polski nie wylądujesz na tym lotnisku. Lotnisko obsługujące bezpośredni ruch z Polski znajduje się na południu Teneryfy. Lotnisko na północy Teneryfy obsługuje głównie lokalne loty między wyspami oraz ruch z kontynentalną częścią Hiszpanii czy Portugalii.

O tym jak wyszukiwać tanie loty na Teneryfę z Polski i innych miejsc przeczytasz w tym poście.

Teneryfa północna mapa

Wbrew pozorom właściwy podział na północ i południe Teneryfy zaskoczył niejedną osobę. Poniżej znajdziesz podział na północ i południe Teneryfy pod względem strefy klimatycznej, która najbardziej interesuje spragnionego słońca i wody turystę.

Teneryfa północna pogoda

Pogoda na północnej Teneryfie to temat rzeka, rwący i dla wielu nie do przejścia, a do tego owiany wieloma mitami, półprawdami i mocnym zakłamaniem biur podróży. Na swoje usprawiedliwienie mam 7 miesięcy przemieszkanych właśnie w tej części wyspy, w najzimniejszych miesiącach, czyli zimą i wiosną. Wiem o czym piszę, z doświadczenia.

Pewnie zdarzyło Ci się usłyszeć, że na północy to tylko zimno, ciągle pada, słońca nie ujrzysz bo stale zasłaniają je chmury, że ogólnie to zima i mróz, prawie Antarktyda i nie warto nawet myśleć o wakacjach na północy Teneryfy. Skąd te mity? Stąd, że biura podróży jak i Polonia mieszkająca na wyspie, zarabiają na sprzedaży wycieczek i wynajmie noclegów, hoteli etc., które zlokalizowane są masowo na południu. Dlatego za punkt honoru mają odciągnięcie potencjalnego klienta jak najdalej od myślenia o północy Teneryfy. Jeśli udacie się do biura podróży to propozycje Teneryfy północnej znajdziecie tylko w tych największych, ale musicie się o te propozycje upomnieć.

Santa Cruz, Teneryfa północ czy południe?
Santa Cruz, Teneryfa północ czy południe?

Jak jest naprawdę? Prawda jest zupełnie inna. Jak widać na mapie powyżej, różnica między opadami deszczu na południu z kurortami, a lokalnymi miasteczkami na północnym wybrzeżu to 100-200 jednostek. Tak, zdarza się deszcz i chmury (na południu również, ale o tym nikt nie mówi), zdarza się niższa o 3-5 stopnie temperatura niż na południu wyspy. Dla wielu jest to nawet na plus niż na minus, jeśli chodzi o wybór północ czy południe, zwłaszcza w lecie. Warto to wziąć pod uwagę jeśli Twoje wakacje na Teneryfie to tylko i wyłącznie leżenie plackiem na plaży, ewentualnie przy hotelowym basenie, i zależy Ci tylko na czerwono-brunatnej opaleniźnie. To jedyny powód aby wybrać południową część wyspy moim zdaniem.

Pogoda na północy Teneryfy

Pogoda na północy Teneryfy jest gorsza w miesiącach zimowych. W ciągu mojego pobytu zdarzył się zimny luty, co oznacza 17C stopni w ciągu dnia i 2 tygodnie deszczowe. Dokładnie o pogodzie przeczytasz w moim poście poświęconym pogodzie na Teneryfie, miesiąc po miesiącu w trzech różnych lokalizacjach o tutaj.

Chmury często gromadzą się w dolinie Orotavy i nie przechodzą przez masyw górski. Góry Anaga i miasto La Laguna są pokryte chmurami prawie zawsze, ale tam jeździmy tylko na wycieczki i raczej nam to nie przeszkadza, a dodaje uroku.

Miasto Puerto de la Cruz i wszystkie inne na wybrzeżu, w stronę Teno są podobne do siebie pogodowo, ale zupełnie inne niż pogoda w górach Anaga czy La Lagunie. Tutaj zdarzają się pochmurne dni, co wcale nie oznacza, że promienie słoneczne nie opalają! Wręcz przeciwnie, nie daj się zwieść i zabezpiecz skórę pomimo pochmurnego nieba, opalisz się przez chmury. Pochmurne dni pozwalają odetchnąć od prażącego słońca, zwłaszcza osobom starszym i rodzinom z dziećmi, a także tym, którzy zamiast plażować wolą zwiedzać.

W moim autorskim ebooku, pierwszym dotyczącym Teneryfy na polskim rynku, znajdziesz niekomercyjne polecenia miejsc, restauracji, a także wszystkie potrzebne informacje, aby kompleksowo zorganizować wyjazd na Teneryfę w 100% na własną rękę.

Dowiesz się jak i gdzie zarezerwować noclegi, samochody, loty, atrakcje. Bonusowo checklista wyjazdowa!

Kupując ten pakiet otrzymasz aż 5 ebooków! W tym 4 gotowe plany zwiedzania różnych części wyspy, z wieloma unikalnymi miejscami, które nie są znane wśród turystów. Możesz z nimi wyruszyć od razu na zwiedzanie Teneryfy!

*plany zwiedzania możesz także kupić pojedynczo

Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna

TIP: Pamiętaj o ubezpieczeniu. To jedyna rzecz, z której nikt nie chciałby korzystać w podróży, i jedyna którą tę podróż może uratować. Oprócz karty EKUZ, wykupuję prywatne ubezpieczenie za kilkadziesiąt zł i podróżuję bez stresu. Sprawdź najlepsze opcje dla siebie i bliskich, a także ubezpieczenie kaucji przy wynajmie samochodu w podróży.

Roślinność na północy

Pogoda na północy Teneryfy ma jeszcze jeden, największy atut. Dzięki większej wilgotności powietrza roślinność tutaj eksplodowała w porównaniu do jałowego południa, na którym znajdziecie plamy tylko przy hotelach i centrach turystycznych. Roślinność na północy również jest nawadniana sztucznie w miastach takich jak Puerto de la Cruz, ponieważ deszcze pojawiają się najczęściej w zimie, ale sama wilgotność powietrza sprawia, że rośliny są na każdym kroku.  

Podsumowując, jeśli nie zależy Ci jedynie na plażowaniu 24/7 to północ Teneryfy będzie dobrym wyborem, opalisz się, pozwiedzasz w idealnych warunkach, słońce Cię nie zmęczy, wygrzejesz się na czarnym nagrzanym piasku, Twoje oczy będą podziwiały prawdziwą europejską egzotykę w formie niezwykłej roślinności, która sięga aż po wulkan. Jeśli chcesz wybrać się w zimie, to lepiej będzie jeśli zlokalizujesz się na południu, mniejsze ryzyko opadów i kilka stopni cieplej, w ciągu kilku dni urlopu może zrobić różnicę.

Północ Teneryfy co ciekawe ma największą ilość godzin słonecznych, tych danych nie oszukasz. W lipcu wynosi aż 13 godzin, a zimą w grudniu i styczniu 7 godzin.

PS. Czy wiesz o naszej grupie na fb Teneryfa na własną rękę: zwiedzanie, noclegi, przewodniki, wycieczki? Dołącz do nas, tutaj znajdziesz wszystko czego potrzebujesz lecąc na Teneryfę.

Zachody słońca na Playa Jardin, z wulkanem w tle, są cudowne.

Playa Jardin Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Playa Jardin Puerto de la Cruz, Teneryfa północna

Teneryfa północna klimat

W punkcie na temat pogody na północy Teneryfy wspomniałam już o roślinności, wilgotności powietrza i innych ciekawych aspektach klimatycznych tej części wyspy. Na pierwszy rzut oka widać jak bardzo północ Teneryfy różni się od południa. Bardzo. Samą północ można podzielić na jeszcze kilka ciekawych stref. Góry Anaga to zupełnie inny klimat niż miasto Puerto de la Cruz czy Garachico. W jednym zdaniu klimat północy Teneryfy można określić jak wilgotny, ciepły, a dla nas Polaków nawet tropikalny (żart). Teneryfa północna to prawdziwy raj dla wielbicieli zieleni, niespotykanej roślinności, lokalnego klimatu, prawdziwego oblicza tego miejsca. Najpiękniejsze czarne plaże Teneryfy znajdziesz właśnie tutaj.

Przeczytaj post o najpiękniejszych plażach Teneryfy.

Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna

Zarezerwuj wjazd kolejką na wulkan na oficjalnej stronie PN Teide (polecam z audiobookiem!) lub inną atrakcję na Teneryfie online, aby mieć pewność, że zwiedzisz wulkan Teide podczas swoich wakacji. 

Teneryfa północna atmosfera

Teneryfa północna to ta “prawdziwa Teneryfa” jak mówi wielu lokalnych mieszkańców. To tutaj, jak nigdzie indziej, doświadczysz prawdziwego klimatu Teneryfy, lokalnej społeczności, zjesz najbardziej lokalne jedzenie w towarzystwie mieszkańców, a do niektórych restauracji nie uda Ci się wejść w weekendowy wieczór, bo będą w niej jedynie lokalni. Churros serwowane tylko rano, miejsca w których pojawienie się turysty oznacza niemałe zdziwienie, lokalne wino robione na zapleczu każdej restauracji, winnice, plantacje bananów, czarne prosiaki, niezwykła architektura, to właśnie zaoferuje Ci północ Teneryfy. Wszystko co tutaj zobaczysz, nie jest przygotowane tylko dla turystów, ale w dużej mierze dla samych mieszkańców.

10 rzeczy które nas zaskoczyły na Teneryfie - blog Teneryfa
Starszy Kanaryjczyk zakrywający twarz ze śmiechu - zamknął za bramą żonę fotografa (i miał niezły ubaw), Puerto de la Cruz, Teneryfa północna

Egzotyczna sielanka północy Teneryfy

Klimat jest tu iście sielankowy, pomimo normalnej pracy mieszkańców, pomimo funkcjonujących wszystkich możliwych usług, urzędów itd. Dla nas Polaków tak czy inaczej, sposób w jaki funkcjonują mieszkańcy północy jest po prostu wolny, bezstresowy i wakacyjny. Nikt tutaj nie goni do pracy na produkcji o 4 czy 5 rano, słońce samo wstaje dość późno i nikogo nie popędza. Wszechobecna sjesta sprzyja popołudniowemu lenistwu, aby wyruszyć na wieczorne ucztowanie w zabytkowych centrach miasteczek.

Puerto de la Cruz pierwszy ośrodek turystyczny

W czasach kiedy turystyka dopiero się rozwijała na Teneryfie, Puerto de la Cruz było pierwszym turystycznym i zarazem luksusowym ośrodkiem, dlatego zobaczysz wiele starszych, dużych hoteli, przerobionych na mieszkania lub unowocześnionych. Warto wiedzieć, że południe jako tako nie istniało, nie było przyjemne do życia i mieszkania, było suchym pustkowiem i nieużytkiem, z którego dopiero nie tak dawno przerodziło się w turystyczną mekkę. Wyrosło na nim betonowe miasto na mieście, zagospodarowane przez hotele, apartamenty i atrakcje dla turystów. Oczywiście jest to z pożytkiem dla lokalnej społeczności, która może spokojnie żyć z dala od turystów, a wyspa ma szansę zachować swoją tożsamość.

Przeczytaj również 10 rzeczy zaskoczyły nas na Teneryfie.

Domy w zatoce Punta Brava zbudowane na zastygniętej lawie, tuż nad oceanem, Teneryfa północna
Domy w zatoce Punta Brava zbudowane na zastygniętej lawie, tuż nad oceanem, Teneryfa północna

Teneryfa północna miasta

Miast na północy Teneryfy to jak już się domyślasz lokalne perełki pod względem historii, architektury czy klimatu jaki tworzy całość. Bez względu na to gdzie się zlokalizujesz na nocleg, odwiedź przynajmniej jedno z tych lokalnych miast. Ich ułożenie pozwala na szybkie zwiedzenie, a przynajmniej liźnięcie miasteczka z auta z przerwą na kawkę. Miasta na północy, które musisz odwiedzić aby móc powiedzieć, że wiesz jaka jest Teneryfa to:

 • La Orotava
 • Puerto de la Cruz
 • Bajamar
 • Garachico
 • La Laguna
 • i obowiązkowo stolica Santa Cruz - chociaż ta zalicza się już do południa, to jednak będąc na północy masz ją bliżej lub po drodze.

PS. Możesz zarezerwować atrakcje, muzea, bilety na autobusy turystyczne hop on-off, bilety wstępu, rejsy, wycieczki z przewodnikiem i wiele więcej na tej stronie online. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na miejscu i nic Cię nie ominie. Miłego wybierania!

Jedna z wielu knajpek w cieniu drzew, Teneryfa północna
Jedna z wielu knajpek w cieniu drzew, Teneryfa północna

Teneryfa północna atrakcje

W zasadzie większość atrakcji Teneryfy znajduje się na północy wyspy. Zaczynając od tych najbardziej popularnych, a kończąc na tych mniej turystycznych. Atrakcje na północy Teneryfy to mi.:

Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna

Post z atrakcjami Teneryfy znajduje się tutaj.

Teneryfa północna ceny

Uwzględniam ten temat ponieważ przekonałam się sama, że ceny na północy Teneryfy różnią się od tych na południu. Powód raczej jest oczywisty, południe przygotowane pod turystów rządzi się swoimi prawami i wyższymi cenami niż północ wyspy, która zamieszkana jest przez lokalnych mieszkańców.

Mieszkając na północy nie do końca rozumiałam, dlaczego w opiniach ludzi Teneryfa jest droga, dopóki nie pojechałam na południe i za sałatkę składającą się z kilku plastrów mozzarelli i pomidora zapłaciłam 13 euro (sic!), to tyle za ile w Puerto de la Cruz zamawiałam dobry obiad w restauracji z genialną lokalną rybą, lub przepyszną włoską pizzę, serwowaną przez Włocha na Plaza del Charco. Za gałkę lodów czy kawę na północy również zapłacimy rozsądną, niską, a nawet polską cenę, w przeciwieństwie do południa. Ceny na północy Teneryfy są zdecydowanie niższe, zarówno w restauracjach jak i przy wynajmie mieszkań.

Garachico, Teneryfa północna
Garachico, Teneryfa północna

Teneryfa północna hotele, noclegi, apartamenty

Wspominałam wcześniej, że zanim powstała betonowa dżungla południa, to właśnie północ wyspy była luksusową destynacją turystyczną. Szczerze mówiąc, niewiele pozostało z tych czasów, bo turystyczna mekka przeniosła się na południe. Oczywiście z korzyścią dla północy. Oprócz 4 i 5 gwiazdkowych hoteli przy linii  brzegowej i w głębi miast (np. na wzgórzach, z panoramicznym widokiem na miasto, ocean i wulkan jednocześnie), znajdziemy tutaj rozsądne ceny hoteli 3*, które są naprawdę godne uwagi i polecenia, wbrew temu na co namawia nas sprzedawca w biurze podróży, który chce sprzedać nam zwyczajnie droższą ofertę. 3* hotele na północy Teneryfy znajdują się w dobrej lokalizacji, blisko plaży i centrum miasta, są czyste i zadbane, regularnie sprzątane, z basenami i tarasami na dachu lub w ogrodzie.

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Góry Anaga pokryte mgłą i chmurami, Teneryfa północna
Góry Anaga pokryte mgłą i chmurami, Teneryfa północna

Na jedzenie w hotelach narzekają zazwyczaj nasi rodacy, wystarczy wejść na pierwszy z brzegu hotel i poczytać opinie Polaków, którzy narzekają na monotonne śniadania (które notabene sami sobie komponują). Wybór sezonowych owoców, kilka rodzajów płatków, jogurtów, wypieków, bakalii, jajek, serów, wędlin, kanapek i świeżych warzyw, lokalnych smaczków, jest wystarczający aby skomponować codziennie inne śniadanie. Nie czytajcie opinii o jedzeniu zero-jedynkowo, trudno dogodzić wszystkim.

Taras górny - wynajem domu Puerto de la Cruz
Taras górny - wynajem domu Puerto de la Cruz

Na Teneryfie zarówno domy prywatne, “bloki”, czy hotele mają dachy dostosowane do odpoczynku. Najczęściej znajdziesz na nich basen, leżaki czy inne formy do wypoczynku. Dzięki tarasom na dachu nie musisz zabiegać o droższą wersję pokoju z widokiem, ponieważ wystarczy wyjść na dach i widok jest o niebo lepszy niż z pokoju, poza tym i tak mając basen na dachu będziesz tam częściej niż w pokoju.  

Teneryfa jest dość bezstresowa, jeśli masz na tyle odwagi możesz bez problemu wejść do dowolnego hotelu, skierować się do windy i wjechać na dach, tylko zrób to pewnym krokiem i nie rozglądaj się zbyt wiele, nikt nawet nie zada Ci pytania. W taki sposób możesz podziwiać widoki z najlepszych miejsc na wyspie, a przy okazji porównać hotele na przyszłość.

Na Teneryfie mieszkałam w 3 lokalizacjach: 3* hotelu, studio w budynku dawnego hotelu, który został przeobrażony na mieszkania prywatne oraz wynajmowałam segment szeregówki z tarasem na dachu i panoramą na Puerto de la Cruz i ocean. Oglądałam kilka innych nieruchomości na wynajem. Jeśli chcesz wynająć coś na krótki termin urlopowy to nie szukaj na miejscu, to nie Bałtyk ani Chorwacja, tempo Hiszpanów absolutnie nie nadaje się na realizację usługi tu i teraz, chyba że skierujesz się do hotelu, to pokój uda Ci się wynająć od zaraz, ale skupiam się teraz na noclegach i apartamentach od osób prywatnych, które tutaj nie działają tak jak w Polsce. Dobrym sposobem będzie rezerwacja krótko lub długoterminowa przez internet, jeszcze przed wyjazdem. O tym jak ja znalazłam bezpieczne mieszkanie w centrum Puerto, przeczytasz w tym poście.

PS. Musisz zwrócić uwagę na wysokość na jakiej położony jest hotel, wcale tu nie żartuję. Hotel może znajdować się 600- 800 m od plaży, ale wysokość na jakiej jest położony może zaskoczyć, szczególnie osoby z dziećmi czy z wątpliwą kondycją. Włącz google maps, sprawdź.

Puerto de la Cruz, Teneryfa północna
Puerto de la Cruz, Teneryfa północna

Teneryfa północna opinia

Czas na podsumowanie i moją opinię o północy Teneryfy. Starałam się napisać ten post jak najbardziej obiektywnie, opierając się na faktach, oraz sytuacjach których doświadczyłam osobiście. Wybierając się na Teneryfę kolejny i kolejny raz, nie mam wątpliwości gdzie chcę się zlokalizować, bez względu na to czy jadę na długo, czy na tydzień. Moim miejscem na Teneryfie jest Puerto de la Cruz oraz Santa Cruz. Szczerze nie wyobrażam sobie pobytu na południu w okolicach Costa Adeje czy Los Cristianos.

Uwielbiam tą głębię krajobrazu, dzikość, lokalną atmosferę, klimat i duszę miast na północy Teneryfy. Nie znalazłam tego nigdzie na południu. Jeśli wybierasz się na krótko, to pewnie ryzyko opadów musi być najmniejsze, dlatego rozumiem w pełni wybory turystycznego ruchu, nie rozumiem natomiast osób, które były jedynie na południu i mają odwagę wyrażać z całą dozą pewności, przeróżne półprawdy o wyspie.

Teneryfa północna, murale z festiwalu Mueca
Teneryfa północna, murale z festiwalu Mueca

Północ Teneryfy to dla mnie kolory, smaki, zapachy, muzyka, szum oceanu, rozgrzany czarny piasek, uśmiechnięci i temperamentni mieszkańcy w różnym wieku. Tutaj czuję się jak w domu, jak u siebie. Tutaj nie straszą mnie butiki najdroższych marek selektywnych, ani kluby pełne turystów z różnych krajów Europy kontynentalnej, szukający rozrywki. Na północy jest moja prawdziwa Teneryfa.

PS. Wyspa jest tak mała, a jednocześnie dobrze skomunikowana, że w godzinkę możesz być w zupełnie innym miejscu, z inną pogodą i innym klimatem. Jeśli chcesz zwiedzać, to miejsce noclegowe najlepiej zabookować na północy. Południe polecam najbardziej dla plażowiczów z drinkiem z palemką w ręku.

O Teneryfie południowej przeczytasz tutaj.

Playa Jardin - czarna plaża teneryfa, Puerto de la Cruz, Teneryfa
Playa Jardin - czarna plaża teneryfa, Puerto de la Cruz, Teneryfa

W moim autorskim ebooku, pierwszym dotyczącym Teneryfy na polskim rynku, znajdziesz niekomercyjne polecenia miejsc, restauracji, a także wszystkie potrzebne informacje, aby kompleksowo zorganizować wyjazd na Teneryfę w 100% na własną rękę.

Dowiesz się jak i gdzie zarezerwować noclegi, samochody, loty, atrakcje. Bonusowo checklista wyjazdowa!

Kupując ten pakiet otrzymasz aż 5 ebooków! W tym 4 gotowe plany zwiedzania różnych części wyspy, z wieloma unikalnymi miejscami, które nie są znane wśród turystów. Możesz z nimi wyruszyć od razu na zwiedzanie Teneryfy!

*plany zwiedzania możesz także kupić pojedynczo

Tutaj film, w którym jedziemy z Puerto de la Cruz i kończymy wycieczkę w Las Americas, zobacz jak zmienia się klimat i krajobraz z północy na południe.

Teneryfa północna. Wszystko co musisz wiedzieć o północnej części Teneryfy.

Polecane posty:

 1. Jak znaleźliśmy mieszkanie na Teneryfie? Niezależnie od długości pobytu, ten post jest dla Ciebie!
 2. Atrakcje Teneryfy. Co warto zobaczyć na Teneryfie?
 3. Teneryfa wulkan El Teide: zwiedzanie, kolejka, park narodowy Teide, dojazd.
Podsumowanie
Teneryfa północna. Wszystko co musisz wiedzieć o północnej części Teneryfy.
Nazwa artykułu
Teneryfa północna. Wszystko co musisz wiedzieć o północnej części Teneryfy.
Opis
Przewodnik po północnej Teneryfie. Atrakcje, pogoda, ceny, hotele, opinia. Wszystko co musisz wiedzieć o północnej części Teneryfy.
Autor
Nazwa Autora
zamieszkali.pl
Logo Auora

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Komentarze:

 1. Witam bardzo pomógł nam ter wpis w wybraniu wakacji proszę priv lub znalezienie na FB Kasia Machnaczyk mamy hotel blisko La Gigante chciałabym wiedzieć coś więcej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, weekendowe wydarzenia.
.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności