Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Zwiedzanie, ceny, informacje praktyczne.

17/03/2024
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Do Budapesztu stolicy Węgier wybraliśmy się w drodze powrotnej z Chorwacji. Przez prawie dwa tygodnie podróżowaliśmy przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, a naszym ostatnim punktem na mapie przed powrotem do domu był Budapeszt. Budapeszt to niewątpliwie jedno z piękniejszych miast jakie widziałam. To, co zastaliśmy na miejscu nawet w niewielkim procencie nie oddaje tego co widziałam w internecie! Ciekawi co warto zobaczyć w Budapeszcie?

Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Zwiedzanie, ceny, informacje praktyczne.

To będzie dłuższy romans, który zaczął się od wieczornego przejazdu przez centrum (nocleg mieliśmy po drugiej stronie miasta). Przez kolejny dzień zwiedzaliśmy miasto, chociaż pogoda nie była najlepsza i kilka godzin przesiedzieliśmy w kawiarni, ponieważ deszcz był tak mocny, że nawet musieliśmy wrócić do samochodu i zmienić ubrania z przemoczenia. Swoją drogą kawiarnie i ceny w Budapeszcie są bardzo przyjemne jak na stolicę. Zwiedzaliśmy Budapeszt w jeden dzień (maj), planuję powrót jesienią na kilka dni.

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Należę do nielicznego grona osób, które nie zakochały się w Wiedniu od pierwszego wejrzenia, ale zdecydowanie wybierają Czeską Pragę. Budapeszt całkowicie wywrócił ten układ. Budapeszt jest moim nr jeden wśród południowych stolic (od PL). Miks wiedeńskiego stylu, z całkowitą dostępnością i przyziemnością, bez austriackiej górnolotności, różnorodność i Dunaj w samym środku to coś, czego nie znajdziecie nigdzie indziej, a na pewno nie tak blisko i tak dostępnie cenowo jak w Budapeszcie. Biorąc pod uwagę, że do Budapesztu mam zaledwie 6 godzin trasy samochodem, będzie to moje ulubione miasto na citybreak. Do Budapesztu dojedziesz również pociągiem, Flixbusem, czy samolotem.

Zwiedzanie Budapesztu

Budapeszt to miasto nad Dunajem, które urzekło mnie swoim urokiem od samego początku. Warto spędzić na minimum dwa dni w Budapeszcie. Zdążymy wtedy zobaczyć najważniejsze zabytki Budapesztu. Na zwiedzanie Budapesztu najlepiej przeznaczyć około 4 dni, to miasto jest tego warte!

Zwiedzanie Budapesztu można podzielić na dzielnice Buda oraz Pest i Wyspa Małgorzaty.

Jak zwiedzać Budapeszt

Budapeszt to duże miasto. Mając dwa dni na zwiedzanie Budapesztu, wykupiliśmy całodobowy bilet na transport publiczny i poruszaliśmy się metrem, tramwajami oraz autobusami. Bilet na sam transport kupiliśmy na stacji metra, kosztował około 27-30 zł/24h.

Zwiedzanie z pomocą własnego samochodu polecam odpuścić, ceny parkingów w Budapeszcie są dość wysokie, nawet na osiedlowym parkingu pod blokiem, w którym wynajmowaliśmy mieszkanie musieliśmy płacić za parking (na tyle daleko od centrum, że cena za cały dzień była znośna, a stacja metra bardzo blisko). Parkowanie przy metrze to jedna z lepszych opcji.

Ceny Budapeszt atrakcje

Ceny atrakcji w Budapeszcie nie są wygórowane, raczej bardzo przystępne jak na stolicę. Dodatkowo większość z nich możesz zarezerwować online, bez obaw o walutę na miejscu i stanie w kolejkach do kas w sezonie.

Kupując city pass Budapeszt i wybierając się przynajmniej do jednego muzeum lub łaźni zaoszczędzisz na starcie, ponieważ gwarantuje ona darmowy transport, wstęp do kilkunastu muzeów i 50% zniżki na bilety do innych atrakcji i restauracji.

Dobrą opcją jest bus turystyczny typu hop-on hop-off, których w Budapeszcie jest bardzo dużo. Bilet na autobus hop-on hop-off możesz kupić tutaj.

Węgry Waluta

Walutą Węgier jest forint, który niestety w wielu mniejszych kantorach stacjonarnych nie jest dostępny. Ponieważ podróżowaliśmy z Bośni i Chorwacji, wymieniliśmy euro i pozostałe kuny na forinty w Budapeszcie, a w razie potrzeby płaciliśmy jak zawsze kartą. Dla uzyskania najlepszego kursu wymiany warto skorzystać z tej bezpłatnej karty wielowalutowej, najczęściej polecanej przez podróżników. To najlepszy wg mnie sposób na oszczędność przy wymianie waluty i płatnościach za granicą. 

Budapeszt bezpieczeństwo

Na ten temat mogłabym przytoczyć rodzinną historię okradzionego samochodu, ale nie będę straszyć. Budapeszt jest spory, każda dzielnica inna. Będąc na wakacjach i zachwycając się miastem musimy mieć szeroko otwarte oczy, nie tylko na zabytki. Trzymaj dokumenty i pieniądze przy sobie, w bezpieczny sposób, nie wszystko razem, zrób ksero dokumentów, niech druga osoba ma przy sobie kartę lub gotówkę. Cenne przedmioty jak aparat, owiń na rękę lub zawieś na szyję, a nieużywane włóż do plecaka czy torby, którą noś tak, aby przypadkowy przechodzień nie był w stanie jej przejąć. Samochód zaparkuj na płatnym parkingu w bezpiecznej dzielnicy, nie zostawiaj niczego na widoku. Pilnuj rzeczy w transporcie publicznym. Unikaj nie uczęszczanych miejsc, dzielnic i dworców po zmroku i wczesnym rankiem. Najlepiej nie zabieraj na wyjazd zbyt wielu cennych rzeczy. Tyle.

TIP: Pamiętaj o ubezpieczeniu. To jedyna rzecz, z której nikt nie chciałby korzystać w podróży, i jedyna którą tę podróż może uratować. Oprócz karty EKUZ, wykupuję prywatne ubezpieczenie za kilkadziesiąt zł i podróżuję bez stresu. Sprawdź najlepsze opcje dla siebie i bliskich, a także ubezpieczenie kaucji przy wynajmie samochodu w podróży.

Budapeszt plan zwiedzania PDF na 3 dni

Stworzyłam rozszerzoną wersję tego postu, z podziałem na dni, dodatkowe atrakcje oraz interaktywną mapę, gotową na zwiedzanie tu i teraz- bez szukania i googlowania na miejscu!

"3 dni w Budapeszcie" to rozszerzona wersja postu blogowego. Zawiera rozpisany na dni i pory dnia plan zwiedzania Budapesztu. Sercem tego wydania jest interaktywna mapa, na której zaznaczone są atrakcje na poszczególne dni. Dodatkowo znajdziesz tu kilkadziesiąt poleconych restauracji i kawiarni, z których możesz wybierać "w ciemno", nie tracąc czasu na szukanie na miejscu (smaczne i lokalne jedzenie to dla mnie nieodłączna część podróży).

Plan zwiedzania Budapesztu znajdziesz tutaj.

Budapeszt atrakcje - co warto zobaczyć ? 

Zwiedzanie Budapesztu to przekrój od zabytkowych budowli, zamków, kościołów, po muzea, place, całe dzielnice, a nawet wyspę. Nasze zwiedzanie było dość chaotyczne, ponieważ pogoda skutecznie krzyżowała nam plany, także stale poruszaliśmy się metrem, zatrzymywaliśmy w kawiarniach. Mimo wszystko nie poddaliśmy się nawet, kiedy musieliśmy zmienić ubrania z przemoczenia (przy okazji zabraliśmy parasol z auta, ale wtedy już nie padało przez następne kilka godzin).

Poniżej podaję co warto zobaczyć w Budapeszcie, ceny i bilety online na atrakcje Budapesztu.

Zamek Królewski Budapeszt: Wzgórze Zamkowe + Zamek Buda

Top na liście Budapeszt atrakcje to słynne Wzgórze Zamkowe i bogactwo zabytków, które na nim czeka. Zacznę od Wzgórza Zamkowego, które wpisane jest w całości na listę UNESCO. Jak nazwa wskazuje Wzgórze Zamkowe i Zamek Buda znajdują się dokładnie w części Buda. Na wzgórze możemy wejść o własnych nogach, transportem publicznym, lub zabytkową kolejką, na którą w sezonie trzeba trochę poczekać. Zamek Buda jest dostępny do zwiedzania wewnątrz, jak i z zewnątrz (bezpłatnie).  Do zwiedzania zewnętrznego dostępne są dziedzińce, mury oraz ogrody. 

Zamek Buda w Budapeszcie to obecnie Węgierska Galeria Narodowa, Muzeum Historii Budapesztu, Muzeum Historii Współczesnej oraz Biblioteka Narodowa.

Nieco dalej, po tej samej stronie rzeki znajduje się Baszta Rybacka oraz Kościół Macieja, jedne z piękniejszych atrakcji Budapesztu, które musisz zobaczyć.

Kolejka zębata Siklo - Budavari Siklo

To zabytkowa kolejka, która zawiedzie was na wzgórze zamkowe. Niestety w sezonie na kolejkę trzeba trochę poczekać, stojąc… w kolejce. Bilet w obie strony to koszt około 25 zł.

Baszta Rybacka Budapeszt atrakcje

Najbardziej charakterystycznego punktu tego miasta. Bajkowe wieże, które totalnie kojarzą mi się z Disneyem, jestem prawie pewna że stanowiły inspirację dla Disneyowskiego loga, nie wyprowadzajcie mnie z tego przekonania proszę. Nigdzie, ale to absolutnie nigdzie nie widziałam czegoś podobnego jak i Baszta Rybacka w Budapeszcie. Absolutnie piękne miejsce. Obok Baszty Rybackiej zobaczysz pomnik pierwszego węgierskiego króla Świętego Stefana oraz Kolumnę Świętej Trójcy. 

Wstęp na Basztę jest płatny, ale na teren pod basztą i wzgórze zamkowe wchodzimy bezpłatnie. Baszta Rybacka została zbudowana w stylu neoromańskim wg projektu Frigyesa Schuleka. Znajduje się w miejscu dawnych murów zamkowych, a swoją nazwę zawdzięcza cechowi rybackiemu, który bronił tej części murów w czasach średniowiecza. 

Pod basztą znajduje się kawiarnia, z której możemy podziwiać panoramę miasta, rzekę Dunaj i Parlament w Budapeszcie.

Budapeszt: piesza wycieczka po zamku w Budzie z historykiem

Kościół Macieja

Tuż przy Baszcie Rybackiej znajduje się piękny Kościół Macieja, z charakterystyczną wieżą oraz kolorowym dachem. Jest to najbardziej znany węgierski kościół, nazywany również Budzińską Świątynią Koronacyjną. Kościół pod oficjalnym wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Budapeszcie, natomiast nazwa Kościół Macieja pochodzi od Króla Macieja Korwina, który brał w niej ślub z księżniczką Beatrycze. Świątynia ma bogatą historię, od zniszczenia, przez zamianę w meczet, po pożar w wyniku uderzenia pioruna, latrynę i kuchnię polową w czasach II wojny światowej. Obecnie widzimy są w stanie odbudowanym i odrestaurowanym po 1960/70 roku. Gotyckie elementy, które ostały się z pierwotnej budowli to główny portal, oratorium w południowej kaplicy oraz wieża południowa.

Patrząc na Kościół Macieja dzisiaj, nigdy nie przypuszczałabym, że ma za sobą taką historię.

Budapeszt atrakcje - Góra Gellérta

Nie trzeba mieć sokolego wzroku, aby wypatrzeć charakterystyczne wzgórze liczące 235 m n.p.m. i Pomnik Wolności. Według legendy poganie spuścili ze wzgórza, uwięzionego w drewnianej beczce biskupa Gellerta. Stąd wzięła się nazwa Góry Gellerta. Wzgórze było okryte mrocznymi historiami o czarownicach i odprawianych tam sabatach. 

W latach 50tych zbudowano tu austriacką cytadelę, która miała spełniać funkcję obronną. Dziś stanowi punkt widokowy na Budapeszt, funkcjonuje tu muzeum, restauracja, dyskoteka i schronisko młodzieżowe.

Pomnik Wolności został wzniesiony w 1942 i pierwotnie poświęcony był żołnierzom radzieckim. W roku 1989 usunięto z posągu komunistyczną symbolikę, a jego obecne przesłanie upamiętnia poległych za Węgry.   

Pomnik to postać kobiety trzymająca w górze liść palmowy.

W okolicy znajdują się również kościół w skale, hotel i łaźnie Gellerta. Bilety wstępu do łaźni Gellerta bez kolejki i z kabiną w cenie kupisz tutaj. 

Most Szechenyego Most Łańcuchowy w Budapeszcie

Opuszczając część Buda i kierując się w stronę Pest mamy do pokonania rzekę Dunaj, która malowniczo płynie przez Budapeszt. Swoją drogą rejsy po Dunaju w Budapeszcie  to obowiązkowa atrakcja, ale o tym później. Części Buda i Pest połączone są dzisiaj kilkoma mostami, a także podziemnym metrem (na drugą część możesz dostać się podziemną trasą).

Most Szechenyego w Budapeszcie to pierwszy stały most łączący obie części miasta. Most Łańcuchowy jest niezwykły jeszcze pod kilkoma względami. Łańcuchy przewieszone przez kamienne filary utrzymują konstrukcję mostu. Z obu stron mostu znajdują się kamienne lwy. Most jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Budapesztu.

Podobny most w Budapeszcie to Most Wolności, przy Placu Gellerta. Inne mosty w Budapeszcie to Most Małgorzaty i Most Elżbiety.

Wyspa św. Małgorzaty w Budapeszcie

Wyspa Margit-sziget znajduje się na Dunaju, liczy około 3 km długości. W dużej mierze stanowi park ze ścieżkami, trasami biegowymi. Wyspa Małgorzaty w Budapeszcie to miejsce najchętniej uczęszczane przez lokalnych. Znajdziemy tutaj piękne skwery, ogród japoński i różany, mini zoo, fontanny, baseny, przyjemny cień drzew, nabrzeże okalające całą wysepkę w sam raz do biegania lub spacerowania, kasyno, centrum SPA, teatr na wolnym powietrzu. Jeśli masz więcej niż dwa dni w Budapeszcie to koniecznie tu zajrzyj.

Dostaniemy się tutaj Mostem Małgorzaty oraz Mostem Arpada.

Parlament Budapeszt atrakcje

Stolice mają to do siebie, że oprócz zabytków spotykamy tutaj szereg budynków rządowych. Parlament Węgier znajduje się w przepięknym budynku, robiącym piorunujące wrażenie w ciągu dnia i nocą, kiedy jest przepięknie podświetlony. To jeden z największych budynków parlamentarnych na całym świecie. Niestety nie był dostępny do zwiedzania, kiedy tutaj byliśmy, ale regularnie odbywają się wycieczki z przewodnikiem, a budynek jest dostępny dla zwiedzających. W budynku znajduje się korona świętego Stefana oraz insygnia królewskie. W podziemiach budynku można zwiedzać muzeum parlamentaryzmu na Węgrzech.

Spod budynku parlamentu podjechaliśmy żółtym tramwajem (zawsze kiedy taki znalazł się pobliżu wskakiwaliśmy chociaż na 1-2 przystanki) w stronę Pomnika Ofiar Holokaustu.

Parlament w Budapeszcie Wycieczka z przewodnikiem

Pomnik Ofiar Holokaustu Budapeszt zwany też Butami na brzegu Dunaju

Niedaleko parlamentu, na nabrzeżu Dunaju znajduje się niecodzienny pomnik. Od ulicy pomnik oddziela mur, na którym znajdują się tablice pamiątkowe. Pomnik w kształcie odlanych butów nazywane jest również Butami na brzegu Dunaju. Został odsłonięty 6 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.30 przez Péter Kiss (ministra i szefa kancelarii premiera w tamtym czasie). Buty na brzegu Dunaju to 60 par butów różnej wielkości, damskich, męskich, dziecięcych. Wszystkie upamiętniają straszną zbrodnię, która wydarzyła się w czasie II wojny światowej. W tym miejscu rozstrzelano Żydów, a ich ciała wpadały do rzeki, która nazywana była wtedy czerwonym Dunajem.

Przy pomniku znajdują się ławeczki, na których można usiąść na chwilę zadumy. Odwiedzający przynoszą kwiaty oraz znicze, które często wkładają do butów.

Plac Bohaterów Budapeszt

Plac Bohaterów to jeden  z najważniejszych placów w Budapeszcie z Pomnikiem Tysiąclecia. Pomnik Tysiąclecia, tworzy pokaźnych rozmiarów kolumnada wraz z postaciami z historii Węgier. Upamiętnia 1 000 lat istnienia Państwa Węgierskiego. 

Znajduje się tutaj również Muzeum Sztuk Pięknych z kolekcją malarstwa europejskiego, w tym Leonarda da Vinci i Rafaela. 

Za placem znajduje się kompleks parkowy Park Miejski Városliget z zamkiem Vajdahunyad. Wejście na teren zamku jest darmowe.

W Parku Miejskim znajduje się ZOO w Budapeszcie oraz sztuczne jeziora, po których  można popływać łódką. Dojedziesz tutaj metrem M1.

Zobacz opcję: Budapeszt Card : transport publiczny, 30 atrakcji, muzea i zniżki

Aleja Andrassyego

Jedna z piękniejszych ulic w Budapeszcie, a także w Europie. Aleja łączy Plac Elżbiety z wyżej przedstawionym Placem Bohaterów. Na tym liczącym niespełna 3 km odcinku, a spacerze dla wytrwałych zobaczymy Operę, secesyjne kamienice oraz Muzeum Terroru. Znajduje się tutaj również ambasada Polski. 

Będąc na Placu Elżbiety możemy skorzystać z chwili odpoczynku w miejskim parku lub na Oku Budapesztu (diabelski młyn). Będąc w tej okolicy koniecznie przejdźcie w stronę znanej Bazyliki św. Stefana.

Bazylika św. Stefana Budapeszt

Do Bazyliki św. Stefana prowadzi krótki, ale bardzo ładny deptak. Osobiście uważam, że z jego końca bazylika wygląda najpiękniej, kiedy nie widzimy jej w całości. Po obu stronach deptaku ciągną się pasma kawiarni i restauracji, którym trudno się oprzeć. Przed bazyliką znajduje się spory plac, również wypełniony lokalami gastronomicznymi. 

Bazylika św. Stefana to największy kościół Węgier, mogący pomieścić do 8500 osób. W bazylice znajduje się relikwia, prawica św. Stefana. 

Wstęp do bazyliki jest bezpłatny. Możliwe jest odpłatne wejście do skarbca oraz na kopułę z panoramą miasta, ponieważ jest to trzeci co do wielkości budynek Węgier.

Bilety: Koncert Organowy w Bazylice św. Stefana

Dzielnica Żydowska w Budapeszcie czyli Miasto Elżbiety

Miasto Elżbiety to dawna Dzielnica Żydowska w Budapeszcie. Znajduje się tutaj Wielka Synagoga, największa synagoga w Europie i trzecia co do wielkości na świecie. To moje ulubione miejsce w Budapeszcie. Zupełnie jak Kazimierz, który uwielbiam w Krakowie. Dzielnica ma swoją specyficzną atmosferę. Ogrom kawiarni, pubów, restauracji, w tym koszernych i kuchni żydowskiej, streetfood, wegański market. Spacer po tej dzielnicy to miłą odmiana po całym dniu zwiedzania zabytków, dlatego wybraliśmy się tutaj na końcu naszego pobytu i pomimo zmęczenia, był to najlepszy wybór. W majowy wieczór było tu niemal pusto, miałam wrażenie, że mijamy tylko lokalnych, że turyści tu nie zaglądają (to była tylko zasługa niezbyt ładnej pogody i terminu, za co jestem wdzięczna).

Wielka Synagoga w Budapeszcie jest dostępna do zwiedzania z przewodnikiem, który opowie o historii Żydów Węgierskich, synagodze oraz getcie. Znajduje się tutaj również muzeum, cmentarz oraz dziedziniec. 

Oprócz Wielkiej Synagogi w Budapeszcie znajduje się również Synagoga Rumbach. Znajdują się w niewielkiej odległości od siebie, ale o tej drugiej niewiele osób wspomina. Warto zobaczyć oba obiekty.

Muzea w Budapeszcie

Budapeszt, podobnie jak każda stolica, obfituje w muzea. Jeśli jesteś fanem muzeów to nie zawiedziesz się, a z city pass Budapeszt masz wejście do kilkunastu muzeów na terenie Budapesztu w cenie! Do wyboru mi. Muzeum Etnograficzne, Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Terroru, Muzeum Żydowskie czy Muzeum Czekolady.

Muzeum Czekolady w Budapeszcie bilet kupisz tutaj (wstęp + degustacja czekolady)

Żółte tramwaje Budapeszt atrakcje

Do tej pory charakterystyczne żółte tramwaje kojarzyły mi się wyłącznie z Lizboną. Nie trzeba lecieć aż tak daleko, aby to skojarzenie zmienić. W Budapeszcie żółte tramwaje to jedna z niepisanych atrakcji turystycznych. Te starsze zamieniane są na nowe modele, ale nadal w tym samym kolorze. Jak tylko mieliśmy możliwość wskakiwaliśmy w stary żółty tramwaj, nawet na jeden przystanek. Wrażenia z takiego przejazdu pod Parlamentem pamiętam do dzisiaj! Było warto biec na ten tramwaj!

New York Cafe Palace najpiękniejsza kawiarnia na świecie

Wyjątkowe miejsce, hotel, kawiarnia, restauracja. Zajmuje pierwsze miejscach w rankingach najpiękniejszych kawiarni na świecie, wyprzedzając kawiarnie w Wenecji, Wiedniu czy Pradze. 

Kawiarnia znajduje się w okolicach dzielnicy Miasto Elżbiety w Budapeszcie. Warto zaplanować wizytę wcześniej, zarezerwować stolik online i cieszyć się tym wyjątkowym wnętrzem. Jeśli nie masz rezerwacji, możesz wejść i poczekać na obsługę, która nada stolik w miarę wolnych miejsc. 

Nowy Jork Kavehaz została otwarta w 1894 r., a od tego czasu gościła światowej klasy sławy, będą najpiękniejszą i najbardziej znaną kawiarnią na świecie. W czasach wojny i długo po niej kawiarnia popadła w ruinę, dopiero w 2006 roku został jej przywrócony pierwotny wygląd i dawny splendor. Odnowiono freski, złote sztukaterie, lampy, marmurowe kolumny. Czy to nie brzmi jak pałac z bajki? 

Wieczorami można posłuchac muzyki fortepianowej na żywo. Jeśli zakochacie się w tym miejscu to musicie wiedzieć, że jest częścią luksusowego hotelu Boscolo, a oprócz kawiarni mieści się tutaj restauracja i bar z cygarami.

Ceny jak na to miejsce nie są wygórowane, za kawę zapłacimy około 7-15 euro, desery i ciastka to już koszt powyżej 10 euro (cena adekwatna do jakości). Oczywiście ceny jak na Budapeszt są dwukrotnie wyższe niż w lokalnej kawiarni, ale przecież to najpiękniejsza kawiarnia świata!

Kawiarnia znajduje się przy ulicy Erzsébet krt. 9-11, Budapeszt

Centralna Hala Targowa Budapeszt

Umieszczam ją na końcu, ale w zasadzie był to pierwszy punkt naszego zwiedzania. Do hali wybraliśmy się rano, obeszliśmy oba poziomy, zjedliśmy drugie śniadanie, zakupiliśmy paprykę wędzoną w proszku w roli pamiątek. Obserwowaliśmy jak turyści mieszają się z lokalną społecznością, która na halę przychodzi po mięso, owoce, warzywa. 

Na hali znajdziemy stoiska przeznaczone dla turystów, typowo pamiątkowe z tekstyliami, lokalnymi wyrobami, lawendą i papryką, alkoholem i czekoladami. Centralna Hala Targowa w Budpeszcie to miejsce must see. Jest to też dobry wybór na pożywny posiłek, chociaż ceny są raczej restauracyjne, a wygoda i komfort spożywania posiłku bardzo niski.

Budapeszt atrakcje - łaźnie termalne

W Budapeszcie funkcjonuje kilka łaźni, basenów termalnych które umilają czas lokalnym i turystom. Niestety sami nie mieliśmy sposobności, aby z nich skorzystać tym razem, ale w sezonie jesienno-zimowym to prawdziwa gratka, na którą wybieram się za kilka miesięcy. 

Najbardziej znane termy w Budapeszcie znajdują się w okolicach Parku Miejskiego. Termy Széchenyiego to największy kompleks tego typu w Europie. Kompleks zasilają dwa źródła termalne o temperaturze 23 °C i 25 °C. Łaźnie czynne są całorocznie, bez podziału na dni dla kobiet i mężczyzn. 

Możesz kupić bilet online, który uprawnia Cię do wejścia bez kolejki. W cenie bilety jest kabina.

Bilet na termy Széchenyiego możesz zarezerwować tutaj.

Budapeszt atrakcje - rejs po Dunaju

Nieodłączną atrakcją Budapesztu jest rejs po Dunaju. Największą popularnością cieszą się nocne rejsy po Dunaju z muzyką na żywo i kolacją. Turyści, którzy nie mogą pozwolić sobie na taką atrakcję, wybierają rejsy w ciągu dnia. Rejsy po Dunaju możesz zarezerwować online.

Budapeszt noclegi

W mieście funkcjonuje ogromna liczba prywatnych apartamentów oraz hoteli, hosteli. Dla własnego spokoju i bezpieczeństwa po długiej podróży, polecam zadbać o organizację noclegów przed przyjazdem, zwłaszcza że miasto jest duże, a ceny bardzo zróżnicowane. Rezerwując noclegi w Budapeszcie korzystałam z:

.

Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Zwiedzanie, ceny, informacje praktyczne.

Polecane posty:

 1. Wiedeń Atrakcje. Wiedeń w jeden dzień. Co warto zobaczyć w Wiedniu?
 2. Atrakcje Praga. Praga w jeden dzień. Co warto zobaczyć w czeskiej Pradze?
 3. Chorwacja Dubrownik atrakcje, plaże, noclegi, ceny, zdjęcia. Co zwiedzić w Dubrowniku?
 4. Chorwacja Split: co warto zobaczyć? Noclegi, ceny, plaże, atrakcje Splitu.
Podsumowanie
Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie?
Nazwa artykułu
Budapeszt atrakcje. Co warto zobaczyć w Budapeszcie?
Opis
Budapeszt atrakcje. Jak zwiedzać Budapeszt? Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Przewodnik po atrakcjach Budapesztu, ceny, bilety online, noclegi.
Autor
Nazwa Autora
zamieszkali.pl
Logo Auora

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Komentarze:

 1. Bardzo fajny artykuł. Dzięki opisom i zdjęciom już wiem gdzie zabiorę męża na wycieczkę. Dzięki za inspirację.

  1. Jest pięknie, bardzo polecam na wyjazd z mężem 🙂 sporo klimatycznych kawiarenek, romantycznych miejsc zwłaszcza w Dzielnicy Żydowskiej:)

 2. Bardzo piękna recenzja. Dziękuję. Na pewno sporo pracy kosztowało zebranie tego w jednym miejscu i przedstawienie w tak piękny i pomocny sposób.😊

  1. Dziękuję <3 tak - dla mnie wyjazdy to również sporo pracy i aparat ciągle przyklejony do ręki 🙂

 3. Właśnie wybieram się do Budapesztu, dziękuję za cenne porady dotyczące atrakcji w tym mieście. Pozdrawiam 😊

 4. Zaraz się pakujemy i jutro kierunek Węgry - pierwszy przystanek Budapeszt. Dzięki za cenne wskazówki, wspaniała relacja 🙂

 5. Witam, planuje wykazd do Budapesztu i bardzo dziekuje za taki piekny opia skorzystam praktycznie w 100%. Mam pytanie jak to jest ze zwiedzaniem z psem??
  Pozdrawiam

  1. Niestety nie wiem, nie zwiedzałam z psem, ale spodziewam się że może być trudno z dużym zwierzakiem w tej miejskiej dżungli. Malucha zawsze można ponosić... powodzenia:)

  1. Niestety nie znam twoich dzieci, także trudno mi powiedzieć. Jeśli odnalazłyby się we Wrocławiu czy w Krakowie - to w Budapeszcie również 🙂

 6. Z tą temperaturą wody termalnej to coś wam się źle przepisało. Z tego co kojarzę, to woda ma powyżej 70 stopni Celsjusza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, sezonowe wydarzenia.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności