Logo Zamieszkali main

Ateny morze, plaża, port? Czy w Atenach jest morze?

zamieszkali-blog-podrozniczy

Arleta - autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 

Pewnie wielu z was zastanawia się czy w Atenach jest plaża, morze, lub port? Czy wybierając się do Aten jest cień szansy na kąpiel w morzu lub, czy przynajmniej można zobaczyć morze w Atenach? Nie będę dłużej trzymała Was w niepewności- jest! O ile jeszcze nie wywróciliście internetu i google maps do góry nogami w poszukiwaniu odpowiedzi, to za moment wszystko stanie się jasne.

Z tego postu dowiesz się:

  • Czy w Atenach jest morze?
  • Czy w Atenach jest plaża?
  • Gdzie jest port w Atenach?
  • Port w Pireus Ateny

Morze w Atenach

Ateny to ogromne miasto, stolica Grecji. O jej wielkości przekonaliśmy się pokonując kolejne i kolejne dzielnice, raz o własnych nogach, raz metrem, raz autobusem. Absolutnie nie dziwi mnie fakt, że można się nad tym zastanawiać czy w Atenach jest morze lub plaża. Sama, przed naszym dość spontanicznym wyjazdem, chwilę zawiesiłam na tym myśli. Patrząc na mapę, nie trudno zauważyć, że Ateny nie leżą nad samym morzem, ale ich przedmieścia i dzielnice - już tak. Centrum Aten leży około 10 km od Morza i portu w Pireusie.

Jeśli liczyliście na morze w Atenach, to nie zawiedziecie się. Połączenie z nadmorskimi przedmieściami jest rewelacyjne. Bez problemu dojedziecie do portu w Pireusie, czy do Kallithea. Połączenia metrem i autobusami z centrum Aten są bardzo częste, nawet co 10 minut, przez cały dzień. Połączenia możesz sprawdzić w google maps, wystarczy wyznaczyć punkt początkowy i docelowy, a później kliknąć w ikonkę z transportem publicznym (pociąg) i gotowe - instrukcja dojazdu i rozkład połączeń znajduje się w waszym telefonie, w każdej chwili. Kupując citypass Ateny komunikację miejską i wiele innych atrakcji, możesz mieć na jednym bilecie, idealna opcja na zwiedzanie Aten i oszczędność.

Zobacz również:  [VLOG] Ateny za 335 zł/os + apartament tour z airbnb

Plaża w Atenach

No dobrze, to że w Atenach jest morze, niekoniecznie oznacza że jest plaża, niczym z Greckich wysp. Tutaj niestety muszę Was trochę rozczarować. Poszukiwanie pięknej plaży sobie odpuściliśmy, ponieważ w kwietniu niekoniecznie temperatura wody zachęcała do kąpieli, a my nie chcieliśmy podróżować w morskiej soli (prysznice na plaży do nadal luksus). Znaleźliśmy jedną, mało turystyczną, za to lokalną i niewielką. Plażę do której dotarliśmy przy okazji odwiedzenia Portu w Pireusie, możecie zobaczyć na vlogu tutaj.

Dla spragnionych kąpieli w bardziej instagramowych okolicznościach, polecam podróż na południe, plaże przy hotelach są bardziej reprezentatywne. Plaże w Atenach bywają też płatne, jak np. położona na południu Voula, do której dojedziecie tramwajem z Syntagmy.

Plaża publiczna Kavouri beach w dzielnicy Vouliaghmen jest bezpłatna, dojedziecie metrem i autobusem (jak wyżej pisałam, sprawdź dojazd ze swojego miejsca w google maps).

Jeszcze niżej na południe, około godzinę drogi z centrum Aten leży Vouliagmeni Beach, płatna plaża z leżakami i parasolami oraz małą bezpłatną częścią publiczną.

Plaża w Atenach z gwiazdami? Czemu nie! Na najdroższej plaży (około 20 euro) możesz poleżeć obok gwiazd telewizji, jeśli tylko masz ochotę. Takie atrakcje oferuje plaża w Atenach Astir Beach.

Ateny i plaża - jak dla mnie to idealne połączenie dużego, szybkiego miasta i mojego ulubionego Morza Śródziemnego.

Kupując citypass Ateny wstęp do muzeum, Akropolu, komunikację miejską i wiele innych atrakcji, możesz mieć na jednym bilecie, idealna opcja na zwiedzanie Aten i oszczędność.

Hotele w Atenach zarezerwujesz tutaj.

Na moim instagramie @arletaadamska mam relacje z wyjazdów i całkiem fajne zdjęcia z podróży po Polsce i Europie.

Port w Atenach - Port Pireus Ateny

A Pireusie znajduje się jeden z większych portów jakie widziałam. No cóż, nie widziałam ich aż tak dużo, ale jednak kilka sporych było. Z portu w Pireusie możecie popłynąć niemal na każdą wyspę Grecką. W porcie można kupić bilety na promy w małych budkach, tuż przy “peronie” promowym. Szczerze mówiąc zdziwił nas tak łatwy dostęp do promów, kompletnie nikt o nic nas nie pytał kiedy wchodziliśmy na peron promowy, przy którym stały zacumowane i otwarte promy. Kupując wycieczkę promem do Aten z wysp, lub odwrotnie, będziecie wypływać lub wpływać do tego właśnie portu.

Port znajduje się bardzo blisko stacji metra, w zasadzie można powiedzieć, że na przeciwko, dzieli je kilkaset metrów.

zamieszkali-blog-podrozniczy

Poty, które tworzę na blogu są darmowe - korzystaj z nich kiedy tylko potrzebujesz. W zamian możesz postawić mi wirtualną kawę. Jest to dla mnie cenne wsparcie!

Oprócz oczywistego portu promowego, który nie jest najciekawszy swoją drogą, w Pireusie znajduje się inny port, a w zależności jak na to spojrzymy- nawet kilka innych. W portach w Pireus zobaczycie przepiękne jachty, łodzie, katamarany, jakie kiedykolwiek widzieliście. Tutaj zobaczyliśmy najdroższe i największe jachty, jakie kiedykolwiek powstały, mi. Jacht Premiera Kataru (zbudowany w Niemczech) i jachty rosyjskich oligarchów. Jacht Premiera Kataru Al Mirqab mierzy 133 metry i jest jednym z największych i najdroższych (nr 7 na liście najdroższych)  jachtów motorowych, jakie kiedykolwiek zbudowano. Mam nadzieję, że możliwość zobaczenia tego kolosa, pod którego można podejść, a nawet dotknąć (nie wiem czy to było do końca legalne, ale nikt nas nie zatrzymał), zachęci Cię jeszcze bardziej do odwiedzenia tego miejsca.

Przeczytaj również:  Ateny Akropol: bilety, zwiedzanie, informacje praktyczne, zdjęcia.

Pireus warto odwiedzić też dla samego miasteczka, jest urokliwe i wyciszone w porównaniu do Aten. Odpoczęliśmy tutaj w towarzystwie morza, jachtów, promenady, a mała miejska plaża była kropeczką nad “i”. Naszą całodzienną wycieczkę do Pireus możesz zobaczyć na vlogu poniżej. Metrem dojedziesz tutaj z centrum w 10 minut - to nie  pozostawia miejsca na wymówki.

Gdzie wynajmuję noclegi na wyjazdach?

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Polecane posty:

  1. [VLOG] Ateny za 335 zł/os + apartament tour z airbnb
  2. Ateny Muzeum Akropolu: bilety, ceny, zwiedzanie
  3. Jak wynajmować przez airbnb? Czy airbnb jest bezpieczne i czy się opłaca?
  4. Ateny Akropol: bilety, zwiedzanie, informacje praktyczne, zdjęcia.
Podsumowanie
Ateny morze, plaża, port? Czy w Atenach jest morze?
Nazwa artykułu
Ateny morze, plaża, port? Czy w Atenach jest morze?
Opis
Czy w Atenach jest plaża, morze, lub port? Czy wybierając się do Aten jest cień szansy na kąpiel w morzu lub, czy przynajmniej można zobaczyć morze w Atenach? Nie będę dłużej trzymała Was w niepewności- jest!
Autor
Nazwa Autora
zamieszkali.pl
Logo Auora

Newsletter

Raz w tygodniu wysyłam pomysły na podróże i weekendowe wypady. Daję znać o fajnych promkach na loty i lasty!

Zniżki dla Ciebie!

Bilety do atrakcji na całym świecie
Karta wielowalutowa
Zniżka na noclegi booking
Arleta Adamska Autorka Bloga zamieszkali.pl

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logo Zamieszkali Arleta Adamska footer

NEWS

Raz w tygodniu wysyłam pomysły na podróże i weekendowe wypady. Daję znać o fajnych promkach na loty i lasty!
© Copyright 2021 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności