Logo Zamieszkali.pl Blog Arleta AdamskaREZERWUJ NOCLEGI

Pag plaże: najlepsze plaże na Pag w Chorwacji!

26/06/2023
zamieszkali-blog-podrozniczy
Arleta

autorka bloga zamieszkali.pl

Na końcu postu czekają na Ciebie zniżki na podróże. 
Posty są regularnie aktualizowane.

Pag plaże: najlepsze plaże na Pag w Chorwacji! Kto najbardziej ucieszy się z wakacji na Pag? Zdecydowanie plażowicze! Nie trzeba się nad tym długo zastanawiać, wystarczy popatrzeć na wyspę i już na pierwszy rzut oka wiadomo, że plaż tutaj nikomu nie zabraknie. Domyślam się, że plaże to jeden z głównych wyborów tej wyspy na wakacje. Plaże na Pag zasługują na osobny post, także zapraszam do czytania, a w poście znajdziesz wszystko o najlepszych plażach na Pag.

Wyspa Pag na najdłuższą linię brzegową wśród chorwackich wysp, dlatego znajdziesz tutaj pełną różnorodność jeśli chodzi o plaże. Kąpiel w księżycowym klimacie? Nie ma sprawy! Niekończąca się impreza na plaży? Bardzo proszę! Spokojne zejście do wody dla dzieci? Jest! Romantyczna promenada nad brzegiem morza w uroczej miejscowości? Oczywiście! Wszystko to znajdziesz na wyspie Pag, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się dość surowa, to zaskoczy Cię również pełnymi zieleni zatokami.

Pag Chorwacja Co zwiedzić na Pag?

Przeczytaj również: Wyspa Pag Chorwacja: zwiedzanie, atrakcje, noclegi, zdjęcia. Przewodnik praktyczny.

W samej zatoce Pag znajdziesz około 20 km plaż, w tym plaże piaszczyste i kamieniste mi.: Golija, Kozlinjak, Dubrava, Bosana, Tartanovo, Sveti Marko, Sveta Marija, Filino i Ručica Metajna. 

Gotowi na listę najlepszych plaż na Pag? Kolejność losowa.

  • Wyspa Pag plaże Novalja
  • Wyspa Pag plaże Zubovići
  • Plaże w zatoce Pag
  • Wyspa Pag Plaże Povlajna
  • Wyspa Pag Plaże Metajna

Hotele, apartamenty i inne miejsca noclegowe rezerwuję tutaj.

Pag plaże w okolicy Novalja

Pag Plaża Vrtic 

Plaża Vrtić to piaszczysto-żwirowa plaża w miejscowości Novalja. Z tej plaży rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na całą zatokę Novalja. Plaża jest przyjazna dla dzieci, płycizna świetnie nadaje się do zabawy. Niestety plaża jest dość oblegana, w sezonie bywa niekoniecznie czysta.

Pag Plaża Trincel / Plaża Planjka

Plaża Trincel nazywana też Planjka to piękna piaszczysta plaża znajdująca się tuż przy wjeździe do Stara Novalja. Co roku jest wyróżniana błękitną flagą. Plaża idealnie nadaje się na wakacje dla rodzin z małymi dziećmi! Plaża znajduje się w zatoce, nie brakuje tutaj atrakcji na wodzie jak dmuchane zamki czy rowerki, huśtawki i zjeżdżalnie. Na wodzie znajdują się boje wyznaczające miejsce kąpieliska. 

Przeczytaj również: Co zwiedzić na wyspie Pag w Chorwacji? Chorwacja Pag atrakcje turystyczne.

Noclegi w okolicy Novalja możesz zarezerwować tutaj.

Pag Plaża Strasko

Piękna plaża w okolicy Novalja, znajdująca się na przeciwległym, zewnętrznym brzegu wyspy od plaży Zrce. Plaża jest kamienisto-żwirowa, z zacienieniem, w okolicy zieleni i drzew. Znajduje się tutaj zaplecze restauracyjne oraz sanitarne. W okolicy plaży znajduje się również kemping, oraz baseny, dmuchane place zabaw dla dzieci na wodzie, promenadę, wyznaczone bojami miejsca do kąpieli.

Aktualne informacje za małe espresso? Proszę! Stworzyłam mini ebooka - broszurę w PDF (18 stron), w której spisałam najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu do Chorwacji w aktualnym czasie (mój ostatni wyjazd to styczeń 2023). PDF zawiera najpotrzebniejsze informacje oraz linki. To 8 mini rozdziałów, dzięki którym zaoszczędzisz czas (i pieniądze). Wszystko w jednym miejscu. Wysyłam mailowe powiadomienie z aktualizacjami (jeśli się pojawiają).

Pag Plaża Gajac 

Znajduje się w pobliżu plaży Strasko i łączy z plażą Brnicevica. Piękna żwirowo-kamienista plaża. W wodzie znajdują się wyznaczone bojami miejsca do kąpieli. Plaża otoczona jest zielenią oraz mniejszymi beach barami. W okolicy plaży znajdziesz apartamenty i noclegi z widokiem na morze. Noclegi w okolicy Novalja możesz zarezerwować tutaj.

Pag Plaża Lizard's 

Plaża znajduje się nieco powyżej miasteczka Novalja, w stronę Lun. Nieturystyczna, kamienista, niewielka plaża znajdujące się w zatoce, przez co woda jest bardzo ciepła. Plaża jest pięknie położona między wzgórzami. Nie polecam zjeżdżać samochodem zbyt nisko, trasa robi się niebezpieczna, warto zostawić samochód wyżej i zejść na piechotę.

Pag plaże w okolicy Zubovići

Pag Plaża Spiaggia di Zubovići

Miejska plaża znajdująca się w miejscowości Zubovići, w pobliżu znajdują się plaże Orada i Pamley. Plaża jest żwirkowa z niewielkimi kamieniami. Parking znajduje się nad plażą tuż przy drodze. Plaże z tej strony wyspy są bez cienia, brakuje tutaj drzew i naturalnego zacienienia, za to mamy niepowtarzalny klimat turkusowej wody i jasnych skał. 

Plaże w zatoce Pag

Pag Plaża Prosika

Główna, miejska plaża przy miasteczku Pag. Drobny żwirek zmienia się w piasek po wejściu do wody co jest niewątpliwie atutem tej plaży. Bliskość miasteczka Pag i łatwy dostęp do plaży również jest na plus. Plaża jest dobrze zagospodarowana i wyposażona, również w atrakcje. W sezonie może być tu tłoczno.

Noclegi w okolicy Pag możesz zarezerwować tutaj.

Pag Plaża Veli Bok

W odległości około 3 km od miasta Pag znajduje się niewielka zatoko plaża. Podłoże piaszczysto żwirkowe z niewielkimi kamieniami. Na plaży znajdują się większe skały, dodające uroku całości. Na plaży nie ma naturalnego zacienienia.  

Pag Plaża Streto i Mali Zaton

Pokusiłabym się o nazwanie tych plaż ukrytymi i to w skałach! Malutkie i piękne, ukryte pod skałami plaże, krystalicznie czysta woda i przepiękne widoki czekają na tych, którzy tu dotrą. Można dopłynąć łodzią. 

Pag Plaża Rozin Bok

Znajdująca się w okolicy Bosana plaża Rozin Bok jest malowniczo położoną zatoczkowa plażą, do której prowadzą schody. Plaża położona jest pod klifami, niewielka, wąska ale urocza i piękna. Podobna, choć nie tak ładna, jest leżąca obok plaża Tihana. 

Przeczytaj również: Co zwiedzić na wyspie Pag w Chorwacji? Chorwacja Pag atrakcje turystyczne.

PS. Możesz zarezerwować atrakcje, muzea, bilety na autobusy turystyczne hop on-off, bilety wstępu, rejsy, wycieczki z przewodnikiem i wiele więcej na tej stronie online. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na miejscu i nic Cię nie ominie. Miłego wybierania!

Pag Plaża Klara

Plaża Klara to kolejna zatoczkowa plaża w okolicy Bosana. Przypomina plażę Rozin Bok. Plaża jest wąska i prowadzi do niej wydeptana ścieżka. Na plaży znajduje się kilka większych kamieni, częściowo ułożonych w “baseny”. Wzgórze tuż nad plażą daje przyjemny cień.

Pag Plaża Sveta Marija / Plaża Delfinka

Zatoczkowa plaża z przyjemny zejściem do wody, otoczona wzgórzem oraz zielenią. Na plaży niestety jest wąsko, ale to w Chorwacji jest normą i już nikogo nie dziwi. Plaża żwirkowa, z większymi, pięknymi skałami przy brzegu. Tuż obok znajduje się podobna plaża Dubrava.

Podoba Ci się ten post? Chcesz mieć wszystkie informacje w jednym miejscu? Stworzyłam ebooka - ZADAR-SKA. Inspirujący plan zwiedzania Zadaru i okolic. Zawiera 7 propozycji (na tydzień) na pobyt w Zadarze oraz jednodniowe wycieczki w najpiękniejsze okolice. Idealnie sprawdzi się na pierwszy wyjazd do Zadaru!

Interaktywna mapa z pinezkami, na której zaznaczyłam atrakcje, miejsca i polecane restauracje w regionie pozwala łatwo i szybko korzystać z ebooka, nawet jeśli jesteś już w trasie!

W pakiecie otrzymasz także najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu do Chorwacji w aktualnym czasie (mój ostatni wyjazd to styczeń/kwiecień/maj 2023). Zawiera najpotrzebniejsze informacje.

Format PDF - klikalny, interaktywny, z linkami do rezerwacji i mapą (pinezki).

Pobierz: ZADAR-SKA. Inspirujący plan zwiedzania Zadaru i okolic

Pag Plaża Elena

Nieco dłuższa,  miejska plaża Elena. Tradycyjnie żwirowa, przyjemne i łagodne zejście do wody. Przy brzegu znajdują się niewielkie skały tworząc oryginalny klimat.

Pag plaża Sveti Duh 

Na plaży podłoże jest kombinacją żwiru i piasku. Plaża nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi. SPokojne i płytkie zejście do morza ciągnie się kilkadziesiąt metrów od linii brzegowej. Na plaży niestety nie ma naturalnego cienia.

Pag Plaża Cista 

W odróżnieniu od poprzednich plaża, ta plaża jest zdecydowanie szersza, dłuższa i bardziej turystyczna. Plaża Cista jest przystosowana do wypoczynku z dziećmi, znajdziesz tutaj plażowe atrakcje, boje na wodzie, parking nad plażą. Woda jest tutaj krystalicznie czysta. Nieco dalej znajduje się podobna plaża Prnjica.

Pag Plaża Zrće – czyli chorwacka Ibiza

Plaża, na której impreza trwa od czerwca do września, przez całą dobę. W Klubach  Papaya, Calypso i Wodnik muzyka grana jest przez znanych na świecie DJ-ów, dla których występy na Zrće są oznaką prestiżu. Plaża położona jest w zatoce, a drogowskazy znajdują się na całej wyspie. Na samą plażę dojedziesz samochodem.

Noclegi w okolicy plaży Zrce możesz zarezerwować tutaj.

Wyspa Pag Chorwacja Plaża Zrce
Wyspa Pag Chorwacja Plaża Zrce

Wyspa Pag Plaże Povljana

Pag Plaża Povljana

W zasadzie znajdują się tutaj dwie plaże o tej nazwie, zdecydowanie różniące się od siebie. Na jednej znajdziesz żwirowo-piaskowe podłoże, na drugiej typowo żwirkowe. Plaża z piaskowym podłożem jest niewielka, bez zaplecza plażowego. Plaża z podłożem żwirowym jest otoczona zielenią, posadzono tu nawet palmy. Ta plaża jest zdecydowanie większa i dobrze zaopatrzona w restauracje, bary i atrakcje plażowe jak rowerki wodne czy dmuchane place zabaw dla dzieci. Znajduje się tutaj również deptak do spacerowania.  Noclegi w okolicy plaży Povljana możesz zarezerwować tutaj.

Pag Plaża Livade i Obatnice

Niewielka plaża z piaskiem, bardzo wąska i mała, ale dla kontrastu żwirowych i kamienistych plaż ją tutaj podaję.

Pag Plaża Vlasici 

Plaża znajduje się około 15 kilometrów od miejscowości Povljana. Jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie Pag. Licząca około 800 metrów plaża jest otoczona przez czerwone wały naturalnej gleby. Podłoże jest tutaj żwirkowo-piaszczyste. Na plaży znajduje się pełne zaplecze do restauracji po wodne atrakcje.

Wyspa Pag Plaże w okolicach Metajna

Rucica Plaża

Plaża Rucica położona jest około 1 km od Metajny. Nad plażą możesz zaparkować samochód, lub przejść tutaj na piechotę z miasteczka. Plaża jest zjawiskowo położona, między wzgórzami skalnymi. Jasne skały i kontrast morza daje niecodzienne wrażenie, dosłownie wody na księżycu! Plaże w tej okolicy mają właśnie taki, dość niecodzienny i niespotykany urok. Na wzgórzach wokół pasą się owce, skubiąc zioła. Ta żwirkowa, dość szeroka plaża przypadnie wam do gustu! W sezonie są tutaj beach bary, za to nie ma cienia.

Noclegi w okolicy plaży Metajna możesz zarezerwować tutaj.

Pag Plaża Beritnica 

Do tej plaży dotrzesz na nogach z Plaży Rucica księżycowym szlakiem. Plaża znana jest z wystających z płytkiej wody trzech dużych skał. Powyżej plaży znajduje się wspinaczkowy klif Stogaj, czyli jedna z najbardziej spektakularnych kamiennych wież na wybrzeżu Adriatyku.

Wyspa Pag Chorwacja plaże
Wyspa Pag Chorwacja plaże
.

Polecane posty:

  1. Jeziora Plitwickie Chorwacja: cennik, zwiedzanie, trasy, noclegi. Przewodnik praktyczny po Jeziorach Plitwickich.
  2. Chorwacja Zadar: atrakcje, plaże, ceny, noclegi. Co zwiedzić w Zadarze?
  3. Chorwacja Trogir: co warto zobaczyć? Noclegi, zwiedzanie, plaże, atrakcje. Przewodnik Trogir
  4. Co zwiedzić na wyspie Pag w Chorwacji? Chorwacja Pag atrakcje turystyczne.
Podsumowanie
Chorwacja Wyspa Pag plaże: najlepsze plaże na Pag!
Nazwa artykułu
Chorwacja Wyspa Pag plaże: najlepsze plaże na Pag!
Opis
Plaże na Pag w Chorwacji. Przygotowałam listę najlepszych plaż na Pag, najcieplejszej wyspie w Chorwacji.
Autor
Nazwa Autora
zamieszkali.pl
Logo Auora

Ułatwię Ci podróże!

Post zawiera linki afiliacyjne, które pozwalają mi opłacić bloga i tworzyć darmowe treści. Dziękuję za zaufanie!

Arleta
autorka bloga zamieszkali.pl

Mam nadzieję, że ten post Ci pomógł. Udostępnij go, skomentuj, polub w social mediach. Na instagramie mam całkiem fajne zdjęcia z podróży.

Komentarze:

  1. Byliśmy w czerwcu tego roku w Starigradzie naprzeciwko wyspy Pag. Wyspa przepiękna w szczególności jej fragment o typowo pustynnym krajobrazie. W przyszłości chcemy zwiedzić tę wyspę bardziej szczegółowo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHODŹ NA PRIV

Dwa razy w miesiącu wyślę Ci inspirator podróżniczy. Dam znać o niepublikowanych pomysłach na podróże, tanie loty, weekendowe wydarzenia.
.
© Copyright 2024 - Arleta Adamska zamieszkali.pl - All Rights Reserved
Używamy plików cookie zgodnie z naszą
Polityką Prywatności